Haber Detayı
23 Ocak 2021 - Cumartesi 17:07 Bu haber 3855 kez okundu
 
Yalçınkaya ; Pütürge'nin Bazı Mah. Çivi Bile Çakılmadı
Pütürge DEVA Partisi İlçe Başkanı İbrahim Yalçınkaya , Pütürge'nin bazı Mahallelerinde Depremin Üzerinden Bir Yıl Geçmesine Rağmen Bir Çivi Bile Çakılmadığını Söyleyerek Tepki Gösterdi.
Gündem Haberi


Başkan Yalçınkaya ; Pütürge'nin 62 Mahallesine Çivi Bile Çakılmadı

Pütürge DEVA Partisi İlçe Başkanı İbrahim Yalçınkaya , Pütürge'nin bazı Mahallelerinde  Depremin Üzerinden Bir Yıl Geçmesine Rağmen Bir Çivi Bile Çakılmadığını Söyleyerek Tepki Gösterdi.

 

Pütürge DEVA Partisi İlçe Başkanı İbrahim Yalçınkaya , 2020 yılında tamda bugünde meydana gelen depremin üzerinden bir yıl geçti.  O gün depremden dolayı Elazığ ve Malatya'da yaşamını yitiren Vatandaşlarımıza Allah'tan Rahmet , Aile ve Yakınlarına sabırlar diliyorum.. 


Pütürge DEVA Partisi İlçe Başkanı İbrahim Yalçınkaya , 24 Ocak 2020 Yılı bir Cuma Günü Saat 20.55'de  Elazığ ve Malatya'da büyük bir yıkıma ve hasara neden olan  Elazığ Sivrice merkezli 6.8 şiddetinde ki  depremin üzerinden tam bir yıl geçti.  Devletimiz ve Milletimiz tüm Türkiye'de Depremin yaralarının sarılması için tüm imkanlarıyla seferber oldu.  Depremin büyük hasara ve yıkıma sebep olduğu Elazığ ve Malatya'da bir çok vatandaşımızı kaybettik. Birçok vatandaşımız yaralandı ve binlerce vatandaşımızda evsiz barksız kaldı.. Özellikle Malatya'nın Pütürge , Doğanyol , Kale , Battalgazi ve Yeşilyurt İlçelerinde can kaybı ve yıkımlar ağır oldu.


Başkan İbrahim  Yalçınkaya ,  depremin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen Pütürge'de Deprem konutları ile ilgili vatandaşa verilen  sözler  yerine getirilmedi.  Şu ana kadar  Pütürge'nin bazı Mahallelerinde  depremle ilgili bir çivi bile çakılmadığını dile getiren Başkan Yalçınkaya ,  AK Parti Milletvekillerinin biz Pütürge'de depremde zarar gören vatandaşların sorunlarını çözdük.. Vatandaşın büyük ölçüde mağduriyeti giderildi açıklamalarına sert tepki gösterdi...


Pütürge'nin yaklaşık bazı Mahallelerinde  depremin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hiç bir çalışma yapılmamasına vatandaşlar ve muhtarların tepki gösterdiğini söyleyen Yalçınkaya, Sayın AK Parti Milletvekillerimiz sürekli Depremle ilgili açıklama yaparak Pütürge'li vatandaşların  deprem konutlarının hızlı bir şekilde yapıldığını açıklıyorlar.. O zaman gelsinler Pütürge'nin bazı Mahallelerinde hangi vatandaşın evini yapmışlar hayvanlar için ahır yapmışlar gelsin göstersinler bizde görelim.. Ben hergün Pütürge'deyim vatandaşlarla beraberim.. Benim köyümde dahil dediğim gibi bazı Mahallelerinde  henüz depremden dolayı bir çivi çakılmış değil.  Halen bu köylerde oturan vatandaşlar konteyner , çadırlar ve hasarlı evlerde oturuyorlar.. Bir çoğuda  ilçeyi terk edip başka şehirlere taşındılar..  Eğer AK Parti milletvekilleri aksini iddia ederlerse ben köy köy , mahalle mahalle isim vereceğim ( Örencik , Örmeli ,Örnekköy,Pazarcık , Pozkıran , Sahilköy , Söğütlü ,Şükan ,Taşmış , Taştepe ,Tatlıcak , Tekederesi , Teluşağı , Tepehan Kısmen , Ulutaş , Uzunkuru ,Uzuntaş , Üçyaka , Yamaç , Yandere , Yazıca , Yediyol , Yeşildere , Aktarla , Alıçeri , Alihan , Arınlı , Arıtoprak , Aslankent , Bakımlı , Balpınarı , Başmezra , Bayırköy , Belen, Bölükkaya , Bölünmez, Böyükgöz , Çamlıdere , Çayköy , Çengelli , Çığırlı , Çukur , Deredüzü , Erdemli , Erselen , Esencik , Gertan , Esenlik , Gözlüce , Gündeğer , Gündüz , Köprükaya , Karşıyaka , Kavaklıdere , Kayadere , Koçköy , Kuluncak , Kozluk ,Körme , Nohutlu , Ağalar ) bu mahallerimzde bir çivi çakmışlarsa kendilerinden özür dileyeceğim... Ama malesef bu mahallede oturan  vatandaşlarımız ciddi anlamda çok sıkıntılı ve mağdur durumda..


Pütürge DEVA Partisi İlçe Başkanı İbrahim Yalçınkaya , Bizleri üzen bir konu ise  Giresun'da selden zarar gören vatandaşlarımıza 50 bin lira hibe verirken malesef Elazığ ve Malatya'da ki depremzedelere hibe verilmedi..  Ben  bir siyasi partinin ilçe başkanı olarak değil Pütürge'li bir vatandaş olarak  Giresun'da yaşayan vatandaşlarımıza verdiğiniz  50 bin liralık hibe desteğini Elazığ ve Malatya'da Pütürge'de Doğanyol'da yaşayan vatandaşlarımızada Devletimizin vermesini talep ediyorum.. Pütürge'miz zaten kırsal bir ilçe geçim sıkıntısı yaşayan bir ilçe bir çok vatandaşın doğru dürüst gelirinin olmadığı bir ilçe..Bu yüzden vatandaşların çok mağdur dedi.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Yalçınkaya, ;, Pütürge'nin, Bazı, Mah., Çivi, Bile, Çakılmadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı