Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 18:40 Bu haber 2586 kez okundu
 
PFDK'dan Adem Büyük'e 1 Maç Ceza!
PFDK, Yeni Malatyaspor'dan Adem Büyük'e Yeni Malatyaspor - Konyaspor maçından sonra resmi güvenlik görevlisine yönelik hakareti nedeniyle birer maç ve 6.500 Lira Para cezası verdi.
Spor Haberi


Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Yeni Malatyaspor'dan Adem Büyük ve Medipol Başakşehir'den Rafael'e birer maç ceza verdi.

 

Federasyonun resmi internet sitesi aracılığıyla paylaşılan bilgilendirme metninde, "Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 25.02.2021 tarih ve 52 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

 

YENİ MALATYASPOR Kulübü sporcusu ADEM BÜYÜK'ün, 20.02.2021 tarihinde oynanan YENİ MALATYASPOR-İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR  Süper Lig müsabakasında, resmi güvenlik görevlisine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-a ile 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 6.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

 

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK'nın, 19.02.2021 tarihinde oynanan MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK-TRABZONSPOR A.Ş. Süper Lig müsabakasında, protokol tribününe talimatta belirlenen sayıdan fazla kişinin alınmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 48.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)


 
Aynı müsabakada MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK sporcusu RAFAEL PEREIRA DA SILVA'nın, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi ve çift sarı kart görmesi nedeniyle oynamaması gereken müsabaka dışında ayrıca 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: PFDK'dan, , Adem, Büyük'e, 1, Maç, Ceza!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı