Yazı Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 18:11
 
Umutlar Kırılmasın , Sayın Selahattin Gürkan Başkan
Ali Ekber Kaya
 
 

UMUTLAR KIRILMASIN SN.BAŞKAN

Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan 15 Nisan 2019 tarihinde yapılan Büyükşehir belediye meclis toplantısında alınan birçok kararların yanında belediyenin toplam borç  miktarında açıkladı.

Belediyenin borç miktarını açıklar açıklamaz Malatya sosyal medyada yazılar yazılmaya başladı.

 

Kimileri olamaz yaa bu kadar borç dedi. kimileri de bunlar belediyeyi batırmışlar diyerek yazıldı da yazıldı. Yazılmaya konuşulmaya hala devam ediliyor.

Söz konusu tarihteki toplantıda  Sayın Gürkan

 

Büyük Şehir belediyesinin toplam borcu 1milyar 778 milyon. yani eski para birimi ile 1katrilyon 778 trilyon olduğunu  söyledi. Bu açıklamadan sonra Sayın Gürkan  bir daha açıklama yapmadı.

Tabi buna itiraz edecekler olacaktı. daha önce başkanlık yapan başkanların en doğal haklarıdır.

 

Nitekim. Sayın  Gürkan’ın bu açıklamasından birkaç gün sonra daha önce en uzun süre başkanlık yapan ve şuan millet vekili olan Sayın Ahmet Çakır yerel tv de öyle bir açıklamalar yaptı ki bir nevi Sayın Gürkan’ı yanlış bilgi vermekle yada noksan bilgi vermekle suçlar gibiydi.

 

Sayın  Gürkan’ın açıkladığı kadar borcun olmadığını söyledi. Ayriyeten borçlar bilanço üzerinden hesaplanır sadece giderler değil gelirlerde hesaplanır diyerek adeta Sayın Gürkan’a yanlış bilgi verildiğini söyledi. Sayın  Çakır’ı dinledikten sonra:

 

Buradan Sayın Gürkan’a başkana bir kaç sorum olacak.

1- Sayın Gürkan’a başkan.

Devir aldığınız belediyenin borçlarını. Belediyenin şirketlerinin tüm bilançolarını açıklayın.

2-Sn.Gürkan başkan.

Eğer detaylı bir açıklama yapmaz bilançoları açıklamazsanız  Sayın Ahmet Çakır ve diğerlerinin bu konudaki açıklamalarına daima maruz kalırsınız.

3- Sayın Gürkan başkan.

Eğer ben partimin millet vekilleri ile ve diğer yöneticileri ile polemiğe girmem. Kol Kırılır Yen içinde kalır mantığı ile susarsanız tüm faturanın ileride size çıkacağını asla unutmayın.

Siz seçimlerde %68.47 yani 305.588 bin oyla seçildiniz. İşte bu seçmenlerin ve tüm Malatya’lının sorumluluğu sizlerin omuzlarında olacaktır.

Sayın. Başkan.

31 Mart 2019 yerel seçiminde sizler Malatya halkının %68.47 yani 305.588 bin oyunu aldınız. Mensubu bulunduğunuz parti ise. Malatya İl genel meclis seçimi neticesinde oyların%59.55 yani 263.322 bin oy aldı.

Bu sonuçları bu rakamları niye yazdım.

Malatya halkı size güvendi. Malatya halkı sizleri umut olarak gördü ki mensubu bulunduğunuz partinin aldığı oyun üzerinde oyla seçildiniz.

Meydanlarda halka söz vermiştiniz adil olacağım. adaletli olacağım.

 

HESAP SORACAĞIM. HESAP VEREBİLİR OLACAĞIM ŞEFFAF OLACAĞIM demiştiniz.

Diyorum ki:

Belediyenin tüm borçlarını alacaklarını detaylı bir şekilde açıklayarak bu borçları kimler yaptı ise kimler sorumlu ise bunlardan da gerekli hesapları Malatya’lılar adına sorun lütfen. Bu borçların faturası sonra Malatya’lıya tüyü bitmemiş yetimlere kalmasın.

Eğer Malatya halkının daima yanınızda olmasını istiyorsanız daima şeffaf olun halkı bilgilendirin ki bu halkta sandıkta nasıl sahip çıktı ise size şimdide sahip çıksın.

Çok beğendiğim ve önemsediğim bir söz vardır.

 

EĞER YOLSUZLUĞU YAPTIRAN YOLSUZLUK YAPANDAN GÜÇLÜ İSE YOLSUZLUĞUN ÜSTÜ ÖRTÜLÜ VERİLİR.

 

Umarım bu sözler hayat bulmaz.

Umarım Malatya hayal kırıklığı yaşamaz.

 

BİZ SİZE İNANDIK SİZDE MALATYA’ya inanın.

 
 
 
Etiketler: Umutlar, Kırılmasın, ,, Sayın, Selahattin, Gürkan, Başkan,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı