Yazı Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 14:52
 
Malatya Sevdalısı Başkan İstiyorum
Ali Ekber Kaya
 
 

31 Mart 2019 yerel seçimleri yaklaşıyor.


Peki ne yapacağız.31 Mart geldiği gün sandığa gidip oyumuzu kullanıp Malatya’mızı yönetecek belediye başkanını seçeceğiz.

 

Bu seçim çalışmalarında adayların söylemlerine vaatlerine bakıyorum inanınki hiç birinin Malatya’ya katma deger kazandıracak,sorunları çözecek projeleri maalesef yok gibi. Adayların söylemlerine vaatlerine bakınca sanki bizler Malatya’ya belediye başkanı değilde ülkeyi yönetecek başbakan yada cumhurbaşkanı sececekmişiz gibi konuşuyorlar.

 

Sayın belediye başkan adayları: Belediye başkanlarının görev alanları zaten yasalarla belirlenmiştir.sizler bu yasalar dahilinde yapacagınız projeleri anlatın. Sizin göreviniz: Şehirin imarı,trafiği,temizliği, yolu suyu,kaldırımları,caddeleri ve sokakları gibi bu ve buna benzer işlerdir. Sizlerin görevi:sivil havaalanı,sizlerin görevi kuzey çevre yolu,sizletin görevi hızlı tren,sizlerin görevi hastahane yapmak değil.

 

Bunları proje olarak halka anlatmayın. Bu işler hükümetlerin görevidir.

 

Zaten şuan ülkemizi yöneten hükümet bugüne kadar gerekli gördüğü yolunuda, köprüsünüde, hızlı treninide barajınıda yaptı yapmayada devam ediyor. Bu bakımdan diyorumki sizler göreviniz dahilinde Malatya’ya neler neler yapacaksınız onları söyleyin.

 

Bu şehire katmadeğer kazandıracak neler yapacaksınız onu anlatın.

 

Şehirde bulunan esnaflar kan aglıyor öyleki siftah yapmadan işyerini kapatıp giden esnaflar var.Bunlar için neler yapacaksınız onu anlatın. Malatya’nın enbüyük katma değeri olan kaysı yerlerde sürünüyor. Şirepazarı denilen yerleri gezip gözlemliyorum.Vilayetimize gelen yabancı turistlerin alış veriş yapmadan bakarak ayrıldıklarını görüyorum. Çünki tezgahlar kaldırımlara kadar uzamıs tüm ürünler toz toprak içinde hijyen değil insan sağlığına uygun değil. işte bunun için neler yapacaksınız bunları anlatın. Sizlere gelin bir öneri sunayım. Bilindiği gibi Malatya dışında bulunan ama Malatya’lı olan kendi dallarında çok zengin iş adamlarımız var.

 

Bu iş adamlarımızın en büyük yatırımları Malatya dışında. Göreve gelir gelmez ilk işinizin bu yatırımların bir bölümünü Malatya’ya getirme çalışması olmalıdır.Bunun için Malatya’da bulunan kanaat önderleri ve Malatya valisi ile biraraya gelip bir yol haritası çizerek bir heyet oluşturup iş adamlarımızı tek tek ziyaret ederek yatırımlarının bir kısmını Malatya’ya getirmeleri için uğraş verilmeli. Bu sayın iş adamlarına belediye olarak hertürlü kolaylığı sağlıyacağınızı söyleyip.

 

Malatya hepimizin ortak paydasıdır herkes malatya için elini taşın altına koymalıdır. Doğduğumuz büyüdüğümüz bu şehiri elbirliği ile kalkındırmalıyız diyerek çalışılmalıdır.

 

Eğer böyle bir çalışmayı gerçekleştirirseniz o zaman malatya’ya hizmet etmiş olursunuz. Bunu yapacak bir başkana Malatya’nın ihtiyacı var. Yüreğinde gönlünde Malatya sevdası olan bir başkana ihtiyac var. Çünki Malatya hepimizin ortak paydasıdır.

ÇÜNKİ BİZ MALATYA’LIYIZ.

Saygılarımla.

 
 
 
Etiketler: Malatya, Sevdalısı, Başkan, İstiyorum,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı