Yazı Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 12:07
 
Hayalde Gör Düşte Gör , Hele Bir Düşte Gör
Ali Ekber Kaya
 
 

HAYALDE GÖR. DÜŞDE GÖR. HELE BİR DÜŞTE GÖR.

Ülkemizde seçim çalışmaları devam ediyor. 24 Haziran’ da sandıklar kurulacak halkta gidip oy verip ülkemizi yönetenleri seçecek. Bunlar daha önceki seçimlerde gördüğümüz yaşadığımız genel durumlardır. Siyasi partiler meydanlarda birbirlerini eleştirir. Hatta birbirlerine çok ağır söylemlerde de (Gönül ister ki saygı sevgi içinde olsun) buluna bilirler. Bu tür söylemler siyasi partilerin kendi seçmenlerine bir mesaj olarak algılanır. Bunlar seçimlerin genel durumlarıdır.

 

Gelelim Malatya’daki seçim çalışmalarına. Bir Malatyalı olarak dikkatimi çektiğinden bu yazıyı yazıyorum. Bir parti düşününki 16 yıldır ülkeyi yönetiyor ve bu partinin 16 yıldır belediye başkanı da Malatya’yı yönetiyor. Bu 16 yılın son 9 yılını da Sayın Ahmet Çakır yönetiyor. Sayın Ahmet Çakır görev yaptığı süre içerisinde mutlaka ki çok çok güzel işlerde yapmış. Başarılı hizmetleri olmuştur. Bunun yanında eksik yâda başaramadığı işlerde olmuştur. Sayın Ahmet Çakır her vatandaş gibi seçme hakkına sahip olduğu gibi seçilme hakkına da sahiptir. Seçilme hakkını kullanmak için 9 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinden istifa ederek mensubu bulunduğu partiden milletvekilliğine adaylığını açıklamış ve partisi de adaylığını kabul ederek aday göstermiştir.

 

 

Sayın Ahmet Çakır’dan boşalan belediye başkanlığına belediye meclis üyeleri tarafından Sayın Hacı Uğur Polat seçilmiştir. Buraya kadar yapılanlar gayet normal ve usulüne uygun işlemlerdir. Benim tuhafıma giden esas konu bundan sonra başlıyor. Sayın Ahmet Çakır milletvekili adayı. 24 Haziran’ da seçimler yapılacakken ve sanki çok acilmiş gibi Sayın Hacı Uğur Polat başkan görevi devir alır almaz yaptığı ilk icraat. Sayın Çakır’ın kadrosunu tamamen değiştirmek olmuştur.

 

Seçim ortamında böyle bir değişikliğin yapılmasını Sayın Ahmet Çakır’a yapılmış bir haksızlık olarak görüyorum. (Bu benim şahsi kanaatim) Gönül isterdi ki bu değişikliğin 24 Haziran’dan sonra yapması idi. O zaman derdim ki bu gayet doğal ve doğrudur. Sayın başkan kendi kadrosunu kendi çalışacağı arkadaşlarını kurma hakkı vardır derdim. Ben Sayın Hacı Uğur Polat başkanın düşüncesini, fikirlerini ve niyetini bilemem. Mutlaka ki kendine göre çok çok haklı sebepleri vardır. Benim söylemek anlatmak istediğim; bu değişikliğin zamanlamasıdır. Halk arasında bunun okunuşu şudur. Sayın Ahmet Çakır’ın ve kadrolarının başarısız olduğunu kabul etmek olarak okunur. Keşke bu değişiklik seçimlerden sonra yapılsaydı. Tabi ki yeni seçilen başkan kendi güvendiği inandığı kadrolarla çalışması en doğal hakkıdır.

Taktiri Malatya halkınındır. Saygılar.

 
 
 
Etiketler: Hayalde, Gör, Düşte, Gör, ,, Hele, Bir, Düşte, Gör,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı