Haber Detayı
17 Ocak 2019 - Perşembe 21:30
 
Yılbaşında Yapılacak Olan % 10 Elektrik İndirimi Neden Yapılmadı ?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılbaşından itibaren konutlarda kullanılan elektrik ve doğalgazda yüzde 10 indirim yapacaklarını ifade etmişti ancak Ocak ayında gelen faturalara bu indirim yansımamıştı.
Ekonomi Haberi


İstanbul'un Avrupa yakasına elektrik dağıtımı yapan CK Boğaziçi Elektrik, Yeni Mesaj'ın yazılı sorusu üzerine, indirimin 1 Ocak'tan sonra kullanılan elektriğe uygulanacağını belirtti.

 

Açıklamada şu bilgiler verildi: "1 Ocak 2019 tarihinden itibaren elektriğin birim fiyatına yüzde 10'luk bir indirim yapılmıştır. Söz konusu indirim Resmi Gazete'de yer aldığı gibi '1 Ocak 2019 tarihinden itibaren' yürürlüğe girmiştir ve bu tarihten sonraki elektrik tüketimini kapsamaktadır. Düzenleme ve yönetmeliklere göre 1 Ocak tarihinden önceki elektrik tüketimi eski birim fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır. Bu nedenle 2019 Ocak ayı içinde kesilen faturalarda hesaplama; 1 Ocak öncesi tüketim için o dönemde geçerli olan birim fiyatı üzerinden, 1 Ocak'tan sonraki tüketim de indirimli fiyattan yapılmaktadır."

Kaynak - yenimesaj.com   RECEP BAHAR/İSTANBUL

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Yılbaşında, Yapılacak, Olan, %, 10, Elektrik, İndirimi, Neden, Yapılmadı, ?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı