Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 22:22 Bu haber 1323 kez okundu
 
Yeşilyurt’ta İnşaatların %30’luk Brüt Alanı Yeniden Düzenleniyor
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt’ta İnşaatların %30’luk brüt alanı ile ilgili düzenleme çalışmasında son aşamaya geldik.” diye konuştu.
Ekonomi Haberi


YEŞİLYURT BELEDİYESİ, YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN GEREKEN DESTEĞİ VERİYOR

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt’ta ki hızlı yapılaşma ve dönüşüm süreci içerisinde gündelik yaşam ile sıkı bir bağ içerisinde olan mevcut yapıya ait karakteristik anlayışı akılcı yaklaşımlar, doğru adımlar ve kararlı bir duruşla modernize etmek önceliklerimiz arasında yer almaktadır. İnşaatların %30’luk brüt alanı ile ilgili düzenleme çalışmasında son aşamaya geldik.” diye konuştu.

 

“ÇÖZÜM NOKTASINDA YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”

Sağlıklı, sürdürülebilir ve yaşanabilir yaşam alanlarının oluşturulması, düzenli ve kaliteli yapılaşmayı önemsediklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Kıymetli hemşerilerimizin hayat kalitesini artırmak için uzun vadeli ihtiyaçları gözeten ve hakkaniyet temelli yöntem, uygulama, kent planlaması ve imar gibi düzenlemelerde hem günümüz şartlarını modern hale getirecek hem de gelecek dönemlerde ki nüfus yoğunluğunu hesap ederek uygulamalarımızı bu bakış açısıyla yapmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda; geçtiğimiz aylarda Danıştay kararıyla bilindiği üzere planlı alanlar tip imar yönetmeliği işlemez hale gelmişti. Ardından Temmuz ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan bir yönetmelik sürecin olumlu noktaya ilerlemesine neden oldu.  Ancak ortak alan diye tabir edilen %30’luk alanın kullanımı ile ilgili özellikle balkon alanları ve kat sahanlığı alanlarının daire içi alandan sayılması ile ilgili yatırımcılar, mülk sahipleri, mimar ve mühendislerden gelen taleplere göre sıkıntı bulunuyordu. Yeşilyurt Belediyesi olarak bu alanların daha verimli ve nitelikli kullanımıyla alakalı bir takım çalışmalar yaptık. Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik  Müdürlüğümüz ve İmar Komisyonumuz ile birlikte yapılan çalışmalar ciddi bir aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Önümüzdeki günlerde bir aksilik olmazsa İl ve İlçe Belediye Meclislerinden kararları plan notu şeklinde geçirerek sıkıntıyı çözmeyi amaçlıyoruz. İnşaatların %30’luk brüt alanı ile ilgili düzenleme çalışmasında son aşamaya geldik. Yeşilyurt Belediyesi olarak her türlü yatırımın artması için elimizden geleni yapıyoruz. Yeşilyurt’un kimliğine yakışan şehirleşme ve modern kentleşme modelinin gerekliliklerini yerine getirecek uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu. 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Yeşilyurt’ta, İnşaatların, %30’luk, Brüt, Alanı, Yeniden, Düzenleniyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı