Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 14:14
 
Yeşilyurt Belediyespor Şampiyonluğa Koşuyor
BAL Ligi 2.Grup 25.hafta Maçında Sahasında Kahta Dirilişspor’u 6-0 yenen Yeşilyurt Belediyespor , haftaya Lider giren Şarkışla Belediyespor'un deplasmanda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’a 2-0 yenilmesiyle zirvenin yeni sahibi oldu.
Spor Haberi


BAL Ligi 2.Grup 25.hafta Maçlarında alınan sonuçlarla  lider değişti. Sahasında Kahta Dirilişspor’u 6-0 yenen Yeşilyurt Belediyespor , Şarkışla Belediyespor'un deplasmanda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’a 2-0 mağlup olmasıyla averajla liderliğe yükseldi.

 

25.haftada lider giren Şarkışla Belediyespor, deplasmanda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’a 2-0 mağlup olurken, Malatya Yeşilyurt Belediyespor ise sahasında Kahta Dirilişspor’u 6-0 mağlup etti ve puanını 62’ye yükselti.

 

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 2.Grup’ta Malatya Yeşilyurt Belediyespor, Şarkışla Belediyespor’un deplasmanda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’a 2-0 yenildiği haftayı galibiyetle tamamlayarak, grupta zirveye yerleşti.

 

Yeşilyurt Belediyespor puanını 62'ye çıkartarak grupta haftalardır puan farkıyla kovaladığı Şarkışla Belediyespor ile puanını eşitlerken, ikili averajla birinci sıraya yükseldi. 

 

Yeşilyurt Belediyespor haftaya Erzincan temsilcisi Ulalar Belediyesi Gençlikspor ile karşı karşıya gelecek. 

 

Şarkışla Belediyespor ise Hankendispor ligden çekildiği için bu maç Şarkışla maç oynamadan hükmen 3-0 kazanarak hanesine 3 puan yazılacak.

 

BAL 2. Grupta haftanın sonuçları ve puan cetveli şöyle:

 

BAL’DA YÜKSELME ve DÜŞME SİSTEMİ

2018-2019 Sezonunda 11 gruplu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3.Lig’e toplam 9 takım yükselir.

 

11 grupta oynanacak lig müsabakaları çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarında birinci olan takımlar play off oynayacaklardır. Play off müsabakaları sonunda 11 grup birincisinden 9’u TFF 3.Lig’e çıkmaya hak kazanır.

 

Play off müsabakaları tarafsız sahalarda, tek maç eleme usulüne göre 3 kademede oynanır.

 

11 grup birincisi takım arasında öncelikle sıra kurası çekilir. Sıra çekim kurasına göre takımlar 1. kademede BAY kalacak 3 takım ve müsabaka oynayacak 8 takımın belirlenmesi için kura çekimi yaparlar. Kura çekiminde ayrıca 2. Kademede oynanacak olan müsabakalar için kura çekimi yapılır. 1. Kademede oynanacak 4 müsabakada mağlup olan 4 takımdan hangi 3 takımın müsabaka oynayacağı ve hangi takımın BAY olacağı belirlenir.

 

1.Kademe Müsabakaları

Kura çekimi sonucunda 1.kademede müsabaka oynayacak olan 8 takım, küçük grup numarasından başlayarak büyük grup numarasına doğru birbirleriyle eşleşerek müsabaka oynarlar. 1.kademede oynanacak olan 4 müsabakada galip gelen 4 takım TFF 3. Lig’ine yükselir.

 

2.Kademe Müsabakaları

1.kademe müsabakalarında mağlup olan 4 takım arasında kura ile belirlenecek 3 takım ile BAY olan 3 takım olmak üzere toplam 6 takım, küçük grup numarasından başlayarak büyük grup numarasına doğru birbirleriyle eşleşerek müsabaka oynarlar.  2. kademede oynanacak olan 3 müsabakada galip gelen 3 takım TFF 3. Lig’ine yükselir.

 

3. Kademe Müsabakaları

2.kademe müsabakalarında mağlup olan 3 takım ve 2. kademede BAY olan 1 takım olmak üzere toplam 4 takım, küçük grup numarasından başlayarak büyük grup numarasına doğru birbirleriyle eşleşerek müsabaka oynarlar.  3.kademede oynanacak olan 2 müsabakada galip gelen 2 takım TFF 3. Lig’ine yükselir. Mağlup olan 2 takım ise şayet ilinde baraj müsabakası oynaması gerekiyorsa, bu müsabakayı oynamadan 2019-2020 sezonunda direkt Spor Toto BAL’da yer alır. Bu takımla baraj müsabakası oynayacak yerel lig takımı da 2019-2020 sezonunda Spor Toto BAL’da direkt yer alır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Yeşilyurt, Belediyespor, Şampiyonluğa, Koşuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı