Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 11:55 Bu haber 1364 kez okundu
 
Yeşilyurt Belediyespor'da Tek Hedef Şampiyonluk
Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 2.Grubun Son Hafta Maçında Lider Yeşilyurt Belediyespor Erzincan Temsilcisi Ulalar Belediyespor'u yendiği takdirde şampiyon olacak.
Spor Haberi


Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 2.Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Malatya Yeşilyurt Belediyespor, 21 Nisan Pazar Günü Saat 15.00'da Erzincan Temsilcisi Ulalar Belediyespor ile Karşı karşıya gelecek.

 

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 2.Grup’ta  Malatya Yeşilyurt Belediyespor, normal sezonunu lider tamamlayarak, play- off maçlarına katılmak ve TFF 3.Lig’e yükselecek 9 takım içerisinde yer almak istiyor.

 

Yeşilyurt Belediyespor, sezon başından buyana BAL 2.Grup’ta verdiği şampiyonluk mücadelesini kazanmak üzere. Normal sezonun sona ermesine 1 hafta kala Şarkışla Belediyespor ile puanını eşitleyen ve ikili averajla liderlik koltuğuna oturan turuncu yeşilliler, grupta son hafta deplasmanda Ulalar Belediyesi Gençlik ve Spor ile oynayacağı karşılaşmayı kazanması halinde grubu birinci tamamlayacak ve 3.Lig’e yükselmek için mücadele veren 11 takım arasında yer alacak.

 

BAL 2. Grupta Haftanın Maçları , Maç Sonuçları ve Puan Durumu Şöyle:

Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde 11 grup birincilileri arasından statü gereği 9’u TFF 3.Lig’e yükselebilecek.

11 grupta oynanacak grup müsabakaları çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarında birinci olan takımlar play off oynayacak. Play off müsabakaları sonunda 11 grup birincisinden 9’u TFF 3.Lig’e çıkmaya hak kazanacak. Play off müsabakaları tarafsız sahalarda, tek maç eleme usulüne göre 3 kademede oynanacak. 11 rup birincisi takım arasında öncelikle sıra kurası çekilir. Sıra çekim kurasına göre takımlar 1. kademede BAY kalacak 3 takım ve müsabaka oynayacak 8 takımın belirlenmesi için kura çekimi yapacak. Kura çekiminde ayrıca 2. Kademede oynanacak olan müsabakalar için kura çekimi yapılacak. 1. Kademede oynanacak 4 müsabakada mağlup olan 4 takımdan hangi 3 takımın müsabaka oynayacağı ve hangi takımın BAY olacağı belirlenecek.

 

1.Kademe Müsabakaları

Kura çekimi sonucunda 1.kademede müsabaka oynayacak olan 8 takım, küçük grup numarasından başlayarak büyük grup numarasına doğru birbirleriyle eşleşerek müsabaka oynarlar. 1.kademede oynanacak olan 4 müsabakada galip gelen 4 takım TFF 3. Lig’ine yükselir.

 

2.Kademe Müsabakaları

1.kademe müsabakalarında mağlup olan 4 takım arasında kura ile belirlenecek 3 takım ile BAY olan 3 takım olmak üzere toplam 6 takım, küçük grup numarasından başlayarak büyük grup numarasına doğru birbirleriyle eşleşerek müsabaka oynarlar. 2. kademede oynanacak olan 3 müsabakada galip gelen 3 takım TFF 3. Lig’ine yükselir.

 

3. Kademe Müsabakaları

2.kademe müsabakalarında mağlup olan 3 takım ve 2. kademede BAY olan 1 takım olmak üzere toplam 4 takım, küçük grup numarasından başlayarak büyük grup numarasına doğru birbirleriyle eşleşerek müsabaka oynarlar. 3.kademede oynanacak olan 2 müsabakada galip gelen 2 takım TFF 3. Lig’ine yükselir. Mağlup olan 2 takım ise şayet ilinde baraj müsabakası oynaması gerekiyorsa, bu müsabakayı oynamadan 2019-2020 sezonunda direkt Spor Toto BAL’da yer alır. Bu takımla baraj müsabakası oynayacak yerel lig takımı da 2019-2020 sezonunda Spor Toto BAL’da direkt yer alır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Yeşilyurt, Belediyespor'da, Tek, Hedef, Şampiyonluk,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı