Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 14:54
 
Yazıhan'da Sera OSB Yer Seçim Toplantısı Düzenlendi
Yazıhan İlçesi Gövük Mahallesine kurulacak olan Malatya-Yazıhan Tarıma Dayalı ihtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi kurulmasına yönelik toplantı gerçekleştirildi.
Ekonomi Haberi


Yazıhan Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri ve teknik elemanlar katıldılar.

 

Düzenlenen toplantıda, Malatya  Yazıhan İlçesi Gövük Mahallesi sınırları içerisinde Kuruçay dere yatağı üzerinde bulunan mülkiyeti hazineye ait toplam 890 dekar alan üzerinde kurulması planlanan Malatya-Yazıhan Tarıma Dayalı ihtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi kurulmasına yönelik, Yönetmelik gereği Yer Seçim Komisyonu oluşturuldu.

 

Toplantıya katılan ilgili Kurum ve Kuruluşların temsilcileri görüşlerini bir ay içerisinde bildireceklerdir. Kurum ve kuruluşlardan yer ile ilgili herhangi bir sorun bildirilmediği takdirde Yer Seçim Komisyonu toplantısı neticesinde bahsedilen yerin kesinleşmesi sağlanarak Tarıma Dayalı ihtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi tüzel kişiliğinin oluşturulması aşamasına geçilecektir.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Yazıhan'da, Sera, OSB, Yer, Seçim, Toplantısı, Düzenlendi,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı