Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 15:07 Bu haber 1356 kez okundu
 
Yaşlılar Tekne Turu İle Karakaya Baraj Gölünü Gezdi
18 – 24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle Karakaya Barajı gölüne tekne turu düzenlendi.
Yaşam Haberi


Tecrübeleri, bilgelikleri ve varlıklarıyla toplumumuza değer katan aktif yaşlanmasına katkıda bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 18 – 24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle Karakaya Barajı gölüne tekne turu düzenlendi.

 

Karakaya Baraj Gölü'nde Büyükşehir Belediyesi'ne ait gezi teknesinde düzenlenen programına Vefa Konağı üyeleri, Malatya Huzurevi yaşlılarının ve gençlerinde bulunduğu 160 kişinin katıldığı etkinlikte Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ile yaşlılarımız doyasıya eğlendiler.

 

Polat: Yaşlılarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Malatya Büyükşehir Belediyesi fiziki hizmetlerin yanı sıra sosyal ve kültürel hizmetlere de büyük önem vermektedir. 7’den 70’e her vatandaşının yanında olan Büyükşehir Belediyesi, özellikle hayatlarının en verimli çağını ailesi ve vatanı için harcamış olan yaşlılarımızın hayatlarının bu son demini rahat ve huzur içerisinde geçirmelerini temin etmek, bir nebzede olsa eğlenmelerini sağlamak amacıyla bir dizi etkinlikler düzenlenmektedir. Büyükşehir Belediyesi olarak yaşlılarımıza vermiş olduğumuz değerin bir göstergesi olarak ‘Vefa Konağı’nı hizmete açarak yaşlılarımızın burada günlerini rahat bir şekilde geçirmelerini sağlamaya çalıştık. ‘Vefa Konağı’nda sohbet programlarından, kişisel bakımdan sağlık hizmetine kadar birçok hizmet verilmektedir”

Daha sonra düzenlenen yemekle birlikte program sonlandırıldı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Yaşlılar, Tekne, Turu, İle, Karakaya, Baraj, Gölünü, Gezdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı