Haber Detayı
07 Haziran 2021 - Pazartesi 23:49 Bu haber 4393 kez okundu
 
Yargıtay Başkanlığı 493 Personel Alımı Yapacak
Yargıtay 2021 yılı personel alımı kapsamında, 214 sözleşmeli memur ve 279 sürekli işçi olmak üzere toplam 493 personel alımı yapacak.
Ekonomi Haberi


Yargıtay Başkanlığı bünyesinde ve başkanlığın hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere; 212 sözleşmeli, 2 sözleşmeli bilişim personeli ve 279 sürekli işçi olmak üzere toplam 493 personel alım yapılacak.

 

Yargıtay 2021 yılı personel alımı kapsamında, 214 sözleşmeli memur ve 279 sürekli işçi olmak üzere toplam 493 personel alımı yapacak. Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre ortaöğretim ve ön lisans mezunu personel alımında başvuru tarihleri 7-11 Haziran tarihleri arası olacak. Başvurular için KPSS 2020 den 60 puan şartı aranıyor.

 

Adaylar başvurularını https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla ve Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne - Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabilecekler.

Alımı Yapılacak Unvanlar

İlana başvurularını gerçekleştirmek isteyen adaylar için alımı yapılacak unvanlar 100 Zabıt Katibi, 32 Güvenlik Görevlisi, 13 Çözümleyici, 7 Programcı, 43 Teknisyen, 16 tekniker, 1 adet kameraman, 2 adet Sistem uzmanı, 10 Aşçı, 7 Garson, 249 Temizlik Görevlisi ve 13 Adet Bahçıvan alımları gerçekleştirilecek.

 

Adaylarda Aranan Müracaat Koşulları

Başvuru yapacak adaylarda Türk vatandaşı olma, Kamusal haklardan mahrum bulunmama, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, Unvanın Gerektirdiği KPSS puanına sahip olma, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması, görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmaması, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlardan mahrum olmama şartları aranmaktadır.

 

Başvuru Şekli Ve Yeri

Başvuru yapacak adaylar (https://www.turkiye.gov.tr/yargitay -is-basvurusu) internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronikortamda başvurularını gerçekleştire bileceklerdir. Başvuru yapacak adaylar Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

Başvuru Tarihleri

Başvuru yapacak adaylar için başvurular Bu gün itibari ile alınmaya başlayacak olup en geç başvurular 11 Haziran 2021 tarihinde sona erecektir.

 

212 Kişilik İlan metni.

279 Kişilik İlan Metni.

2 Kişilik İlan metni.

 

Alım yapılacak unvanlar ve başvurularda aranan özel/genel şartlarla birlikte, başvuru yeri, tarihi ve başvuruda istenilen belgeler ile daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Yargıtay, Başkanlığı, 493, Personel, Alımı, Yapacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı