Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 15:33 Bu haber 1423 kez okundu
 
Veli Ağbaba, Malatya Mitingi Öncesi Erdoğan'a Seslendi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Mitingi Öncesi Erdoğan'a Seslendi.
Siyaset Haberi


AĞBABA, MALATYA MİTİNGİ ÖNCESİ ERDOĞAN’A SESLENDİ

“MALATYA ŞEKER FABRİKASI 1956’DA, İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ 1975‘TE AÇILDI”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Malatya’daki yatırımların kuruluş yıllarını sıralayıp Erdoğan’a seslendi, “Her gittiğiniz şehirde 'yaptık' diyip yapmadıklarınızı, 'açtık' diyip açmadıklarınızı sıralıyorsunuz. Malatya’da da aynı hataya düşmeyesiniz”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 6 Mart tarihinde Malatya’da miting düzenleyecek AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a, mitinginde yanlışa düşmemesi için Malatya’daki yatırımların kuruluş yıllarını hatırlattı.

 

AKP ÖNCESİ KURULAN YERLERE DE SAHİP ÇIKTI

Ağbaba, son dönemlerde AKP Genel Başkanının her gittiği şehirde kendi iktidarlarından önce kuruluşu/açılışı yapılan kurumları, kuruluşları, işletmeleri, fabrikaları kendilerinin yaptığını açıkladığını belirterek ,tüm uyarılara rağmen bu yanlıştan dönülmediğini kaydetti. Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan “1987 yılında açılan Adnan Menderes Havalimanı için ; ‘Adnan Menderes Havalimanını biz yaptık. Niye bizden öncekiler yapamadılar?’,  1999 yılında hizmete giren Adıyaman Havalimanını için;  ‘Adıyaman’da havalimanı var mıydı? Biz yaptık biz. Yaparsa Ak Parti yapar’ , 1992 yılında eğitime başlayan Afyon Kocatepe Üniversitesi için; ‘Biz kurduk’ , 1992 yılında kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi’ için; ‘Üniversiteyi Isparta’ya kim getirdi? Biz getirdik biz’, 1992 yılında kurulan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi için;  ‘Karaelmas Üniversitesini kim kurdu? 2007 de biz kurduk. Kuracağız dedik kurduk.’, 1992 yılında sivil uçuşa açılan Muş Havalimanı için;  ‘Muş’a havalimanını biz getirdik’, 1974 yılında kurulan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi için ‘Bizden önce Sivas’ta üniversite var mıydı?’ dediğini belirterek, şayet danışmanları Cumhurbaşkanını yanıltmıyorsa, ülkenin cumhurbaşkanının yapmadıkları şeyleri yapmış göstermenin gayreti ve yanlışı içindedir” ifadelerini kullandı.

 

ŞEKER FABRİKASI 1956 DA, İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ 1975  TE AÇILDI

CHP Genel Başkan Yardımcı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanının Malatya’da da aynı hataya düşmesini istemediklerini belirterek, “Olur ki Malatya’da da onu biz açtık, bunu biz kurduk. Bizden önce var mıydı? Dememesi için kendisine yardımcı olmak istiyoruz. Malatya Sigara Fabrikası 1925 yılında tütün atölyesi olarak kurulmuş, 1939 yılında da Malatya Sigara Fabrikası'na dönüştürülmüş,2008 de AKP tarafından satılmıştır. Fabrikanın yerinde bugün alışveriş merkezi vardır. Malatya Mensucat Fabrikası  14 Aralık 1939 tarihinde çalışmaya başlamış, 2003 yılında AKP tarafından özelleştirilmiştir. Fabrikanın yerinde bugün Alışveriş merkezi ve otel bulunmaktadır. AKP Genel başkanı mitingini bu alışveriş merkezinin yanında yapacaktır. Malatya Şeker Fabrikası 1956 yılında açılmış, AKP tarafından 2 kez özelleştirmekten son anda kurtulmuştur. İnönü Üniversitesi 1975 tarihinde, Turgut Özal Tıp Merkezi 1996 da, Malatya Erhaç Havalimanı 1941 yılında açılmıştır. 30 yıldır sözü edilen Kuzey Çevreyolu 2020 Aralık ayında bitirileceği belirtilmesine rağmen bir arpa boyu yol almamıştır. Yoncalı, Kapıkaya ve Boztepe Barajları 1997’de 3’ü birden ihale edilmesine karşın, 22 yıllık süreçte hala bu barajlar bitirilememiştir”

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Veli, Ağbaba,, Malatya, Mitingi, Öncesi, Erdoğan'a, Seslendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı