Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 14:22 Bu haber 1602 kez okundu
 
Üreticilere Budama, Gübreleme ve İlaçlama Eğitimleri Veriliyor
Malatya'da İlkbahar döneminde üreticilere Bağlarda budama, gübreleme ve zirai mücadele eğitimlerine devam ediliyor.
Eğitim Haberi


İlkbahar döneminde üreticilerimizin budama, gübreleme ve ilaçlama konularında yerinde ve zamanında bağlarına müdahale edebilmeleri için teorik ve uygulamalı eğitimlerimiz devam ediyor.

 

Bu kapsamda Yeşilyurt İlçesi İkizce Mahallesinde düzenlenen, Bağlarda budama, gübreleme ve zirai mücadele eğitimine Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet KÖKSAL, konu sorumlusu Ziraat Mühendisleri Türkan COŞAR, Badin KILIÇ ve Yeşilyurt İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Gülten GÜNDEM ile üreticiler katıldı.

 

Bağlarda zamanında budama, gübreleme ve ilaçlamanın önemine değinen Şube Müdürü KÖKSAL, "Bitki gelişimini, üretimi ve verimi doğrudan etkileyen bitki besleme ve bakımına önem vermemiz gerekiyor. Bunun için üreticilerimizle bir araya gelerek uygulamalı olarak eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Bu uygulamalı eğitimlerimizi talep ve ihtiyaç durumuna göre teknik elemanlarımızla beraber her zaman yapmaya devam edeceğiz. Amacımız tarımsal uygulamalardaki yanlışlıkları gidermek, bilinçli ve verimli bir üretimi sağlamaktır." dedi.

 

Bağda uygulamalı budama eğitimi çiftçilerle karşılıklı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Üreticilere, Budama,, Gübreleme, ve, İlaçlama, Eğitimleri, Veriliyor,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı