Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 11:06 Bu haber 4098 kez okundu
 
“Üretici Pazarı” Projesiyle Aracısız Ürün Satılacak
Sümer park içerisinde bulunan 14 dükkanda “Üretici Pazarı”, üretici ve tüketiciyi aracısız bir şekilde bir araya getirecek
Ekonomi Haberi


ÜRETİCİ PAZARI’ PROJESİYLE ÜRETECİLER ÜRÜNLERİNİ ARACISIZ SATACAK

MALATYALI ÜRETİCİLER KENDİ ÜRÜNLERİNİ VATANDAŞA KENDİLERİ SATACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sümer park içerisinde bulunan 14 dükkânın tadilatını tamamlayarak üretici ile vatandaşı buluşturacak ‘Üretici Pazarı’ projesini hayata geçiriyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından çalışmaların tamamlandığı 14 dükkâna bazı ilçeler ilçeleriyle özdeşleşmiş ürünlerini getirerek teşhir ve satışına başladı.

 

Malatya Büyükşehir Belediyesinin girişimleri sonucunda kurulan “Üretici Pazarı”, üreticimizi ve tüketicimizi aracısız bir şekilde bir araya getiriyor. Malatya ili sınırları içerisinde üretilen her ürünün yer alabileceği ve ilçelerin kendi kültürlerini tanıtabilecekleri bir etkileşim alanı yapılan çalışmalar sonucunda Malatya’ya kazandırılmış olacak.

 

Her ilçe, kendisine tahsis edilmiş yaklaşık 15 -20 m2 kapalı ve açık satış ve teşhir alanlarında kendi sınırları içerisinde üretmiş oldukları tarımsal ürünleri, el işleri ve işlenmiş gıda gibi ürünlerini vatandaşlarımızın beğenisine sunmuş olacaklar.

 

‘Üretici Pazarı’ projesi üretici ve tüketicileri bir araya getiren ve bire bir ilişkiye dayalı olan bu model Malatya ilimize ve üreticimize değer katacaktır. Üretici pazarının kurulması, üreticilerimizin ellerinde çıkan bu ürünlerin kıymetinde karşılık bulmasına, tüketicinin nitelikli yerel ürünlere ulaşım kolaylığına ve kır-kent arasındaki kültürel ve sosyal etkileşimin sağlanmasına hizmet edecektir.

 

Haftanın 7 günü hizmet verecek ‘Üretici Pazarı’ ürünlerin satışı ve teşhiri dışında söz konusu pazar alanında yer ayrılmış etkinlik alanının varlığı ile ilçelerin kendi kültürlerini etkinliklerle tanıtabilmelerine imkân tanıyacaktır.

 

‘Üretici Pazarı’ diğer ilçelerinde pazarda yerlerini almaları ile birlikte tam anlamışla hizmete geçerek vatandaşların hizmetine girmiş olacaktır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: , “Üretici, Pazarı”, Projesiyle, Aracısız, Ürün, Satılacak,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı