Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 17:55 Bu haber 2463 kez okundu
 
“ Uçurtmanı ve Çadırını Al Gel “ Etkinliği Yamadığı’nda Düzenlendi
Yazıhan Belediyesi’nin ve İç İşleri Bakanlığı Dernekler Başkanlığı Tarafından Desteklenen ve 2 Gün süren “ Uçurtmanı ve Çadırını Al Gel “ Projesi Kapsamında Yapılan Piknik Etkinliği Sona Erdi.
Kültür-Sanat Haberi


“ Uçurtmanı ve Çadırını Al Gel “ Etkinliği Yamadığı’nda Düzenlendi

 

Yazıhan Belediyesi’nin ve İç İşleri Bakanlığı Dernekler Başkanlığı Tarafından Desteklenen ve 2 Gün süren “ Uçurtmanı ve Çadırını Al Gel “ Projesi Kapsamında Yapılan Piknik Etkinliği Sona Erdi.

Hekimhan  Yamadağı Çimen Yaylasında gerçekleştirilen “ Uçurtmanı ve Çadırını Al Gel “etkinliğine Malatya ve Malatya dışından katılan Aşiret mensupları yoğun ilgi gösterdi.

 

Şenliğin birinci gününde Drejan Aşireti mensupları   yanlarında getirdikleri çadırları açarak yaylada konakladı.   Uzun zaman memleket hasreti  çeken misafirler  sabaha kadar çeşitli yöresel  eğlencelerle , halaylar türküler söyleyerek günün yorgunluğunu neşeli bir şekilde attılar.

 

Etkinliğin ikinci gününde aynı zamanda  Drejan’lı  olan  Türk Halk Müziği Sanatçısı Ali Aslan’ın sunumu ve Türküleriyle başlayan program  misafirlerin yoğun bir şekilde yaylaya akın etmesiyle beraber devam etti.

 

Etkinliğe  Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci,   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık , AK Parti Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı , Ahmet Çakır , Yazıhan Kaymakamı İdris Akça , AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca , Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar , Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük , Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Poyraz , Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir  , Ev sahibi olarak Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ile çok sayıda, STK Temsilciler ve ile resmi kurum ve kuruluşların temsilcileri ve yöre halkı ve davetliler katıldı.

 

Etkinliklere katılan misafirler Yama Dağı’nda kurulan kıl çadırlarda ve Aşiret usulüne uygun şekilde ağırlandılar. Şenliklerde gerçekleştirilen cirit gösterisini, protokol üyeleri ve vatandaşlar büyük bir ilgiyle izledi.

 

Etkinlik  esnasında bastıran ve uzun süre süren kuvvetli yağmur ve dolu yağışı  Yamadığında bulunanlara zor anlar yaşattı..   Yağmur ve Doludan dolayı etkinlikler uzatılmayarak misafirlere yöre uygun yemek ikramlarıyla son buldu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: “, Uçurtmanı, ve, Çadırını, Al, Gel, “, Etkinliği, Yamadığı’nda, Düzenlendi,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı