Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 13:15
 
TYD İl Teknik Komite Toplantısı Yapıldı
Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri İl Teknik Komite Toplantısı Malatya İl Tarım Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlendi.
Ekonomi Haberi


2017 yılı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin değerlendirilmesi için olağan olarak düzenlenen toplantıya İl Müdür Yardımcısı Zeki SADAK, Şube Müdürleri, Birlik, Oda, Dernek ve STK temsilcileri ile teknik elemanlar katıldı.

 

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Malatya İl Tarım Orman Müdür Yardımcısı Zeki SADAK, "Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri hem çiftçilerimize üretim alanlarında doğrudan tespitlerde bulunulması ve yerinde çözümler sunulması açısından ve hem de istihdam alanı açılmasından dolayı çok önemlidir. Avrupa'da çok yaygın olarak yürütülmekte olan bu hizmetlerin ülkemizde de başarıyla yürütüldüğünü görmek bizi memnun ediyor. Çiftçiye hizmeti götüren danışmanlarımızın çalışmaları bağlı bulundukları İlçe Müdürlüklerimizdeki komisyon görevlilerince takip ediliyor. Ayrıca İl Müdürlüğümüzdeki göreliler tarafından da çalışmalar denetleniyor. Bu denetlemelerle hem sorunlar yerinde çözülüyor hem de herhangi bir aksaklığa meydan verilmiyor. Bu hizmetlerin yürütülmesinde görev alan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum."dedi.

 

Ziraat Mühendisi Canan OMAÇ tarafından katılımcılara sunum eşliğinde 2017 yılı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı.

 

İl Teknik Komitesi üyeleri Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin yürütülmesi hakkında görüş, dilek ve temennilerini bildirdiler.

 

2017-2018 dönemi danışmanlık hizmetlerinde herhangi bir sorun olmadığı ve danışmanlık hizmetlerinin daha verimli geçmesi için gerekli tedbirlerin alınması kararının ardından İl Teknik Komite Toplantısı sona erdi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: TYD, İl, Teknik, Komite, Toplantısı, Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı