Haber Detayı
13 Ocak 2019 - Pazar 15:22
 
TUTAP Malatya İl Başkanı, Gazeteci Hamit Özpolat Oldu
Turizm ve Tanıtım Platformu (TUTAP )Malatya İl Temsilciliğine Gazeteci, Yazar Hamit Özpolat getirildi
Kültür-Sanat Haberi


MALATYA TURİZMİ EMİN ELLERDE!..

Turizm ve Tanıtım Platformu (TUTAP )Malatya İl Temsilciliğine Gazeteci, Yazar Hamit Özpolat getirildi

 

Genel merkezi Ankara’da bulunan, Turizm ve tanıtım platformu (TUTAP) Malatya il temsilciliğine, yönetim kurulu kararıyla Hamit Özpolat getirildi.

Amacı sosyal, kültürel, tarihi, turizm, tanıtım, spor, yardımlaşma ve dayanışma alanlarında yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösterip Çocuklarımızın ve Gençlerimizin kendi Tarihimizi ve Kültürümüzü kaliteli materyallerle tanımaları adına projeler hazırlayıp etkinlikler düzenleyip. Ülkemizdeki tüm UNESCO Dünya miraslarımızı, ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması hususunda TV Programları hazırlayıp, dergi, gazete ve broşürlerle bu faaliyetleri destekleyip çalışmalar yürütüp, ilgili kamu kurumları ve STK'lar ile işbirliği yapar. Halen aktif bir çok STK’da üst düzey görevlerde bulunan Özpolat gazetemize yaptığı açıklamada kendisinin yıllardır yaşadığı şehrin ve bölgenin, yurdumuzun diğer bölgelerinde tarihinin ve kültürünün tanıtılması noktasında çok ciddi eksikliklerin olduğunu, bunun sadece yerel yönetimlerin ve kamunun işi olmadığını, bu ülkede yaşayan ve ülkesini seven her bireyin birer gönüllü kültür ve turizm elçisi olması gerektiğini ifade etti.

 

Özpolat bu sorumluluk bilincinin toplumların biri birini daha iyi tanımaya, bölgeler arasındaki zenginliklerinde yeniden fark edileceğini, kardeşlik ve yurttaşlık bilincinin daha güçleneceğinin altını çizerek Turizm ve tanıtım platformu (TUTAP)’a Malatya’nın sahip olduğu değerleri tarihi ve kültürel mirasın, yurt içinde ve yurt dışında en güzel tanıtma fırsatı olacağını, bu manada değerli dostum TUTAP genel başkanı sayın Fikret Yıldız beyle yaptığımız istişarelerde benim bu yapının içerisinde olmamamın, yapıyı daha güçlendireceğini ve birlikte ilimizin bölgemizin ve ülkemizin yurt içinde ve yurtdışında tanıtılmasında ciddi rol oynayacağım inancıyla Malatya İl temsilciliğini memnuniyetle kabul etmiş bulunmaktayım. Bu vesileyle bu görevi bana layık gören, değerli başkan ve yönetim kuruluna hasretten teşekkürlerimi bir borç bilirim. TUTAP Malatya il temsilciliği olarak; Malatya’nın ve Ülkemizin İmajına katkı sağlayacak ve toplumumuzun etik değerlerine faydası olacak her türlü organizasyonun ve işbirliğinin içerisinde bulunmaya özen gösterecek, gerektiğinde öncülük yapacak ve bu gün olduğu gibi bundan sonra da duyarlılığı tüm şehirle yek vücut olarak sürdüreceğiz. Faaliyetlerimiz ile ilgili bilgilendirmeler ileriki zamanlarda siz değerli basın mensupları ve kamuoyu ile paylaşılacaktır dedi.

 

Ülkemizin İmajına katkı sağlayacak ve toplumumuzun etik değerlerine faydası olacak her türlü organizasyonun ve işbirliğinin içerisinde bulunmaya özen gösterecek, gerektiğinde öncülük yapacak ve bu gün olduğu gibi bundan sonra da duyarlılığını sürdürecektir.

 

Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlamak ve bu amaca yönelik projeler üretmek.

Türkiye'nin yurt dışında en iyi şekilde ve en etkili biçimde tanıtılması amacına hizmet etmektir. Türkiye’nin dünya'nın bir incisi olduğunu ve ne kadar büyük marka değerine sahip olduğunu projeleri ve faaliyetleri ile duyurmaktadır.

 

*** Malatya ve Türkiye’mizin tanıtımı bir sosyal sorumluluktur. Şehrimizi , Ülkemizi tanıyalım ve tanıtalım***

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: TUTAP, Malatya, İl, Başkanı,, Gazeteci, Hamit, Özpolat, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı