Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 12:14
 
Tüfenkci ; Sevginin, Barışın, Muhabbetini Şehri Malatya’dır
Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Aydınlar Ocağı tarafından düzenlenen 47. Büyük Şuraya katılmak üzere Malatya’ya gelen Aydınlar Ocağı yönetimi, il temsilcileri ve üyeleri ile bir araya geldi.
Gündem Haberi


Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Aydınlar Ocağı’nın 47. Büyük Şurası’na katılan akademisyenlerle bir araya geldi. Burada konuşan Battalgazi belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Aydınlar Ocağı, Türkiye tarihinde önemli bir sivil toplum kuruluşudur” dedi.

 

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Aydınlar Ocağı tarafından düzenlenen 47. Büyük Şuraya katılmak üzere Malatya’ya gelen Aydınlar Ocağı yönetimi, il temsilcileri ve üyeleri ile bir araya geldi.

 

Battalgazi Belediyesi Orduzu Galip Demirel Çınar Park Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa, Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal, Malatya Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. Abdullah Korkmaz, Aydınlar Ocağı il temsilcileri ve çok sayıda ocak üyesi katıldı. Burada konuşan Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal, “Toplantımızı Malatya da yapmaktan ve Cumhuriyetimizin 95’inci yıl dönümünde bu toplantıyı burada düzenlemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bizim vatanımızın güzel köşelerinden biri olan Malatya’ya gelişimiz ilk değil, tabii özellikle 28 Mayıs 2010 tarihinde yine burada bir şura yaptık yine bulunduk, değerli dostlarımızla Aydınlar Ocaklarımızla bir arada bulunduk. Ülkenin sorunları, dünya sorunları, ülkeye yansıyan artı, eksi özellikleri bu konuları ele aldık. Aydınlar Ocağı hakkında benim burada bir şey söylemeye gerek yok, çünkü Aydınlar Ocağı yıllardır Türkiye’yi Türkiye yapan değerlere bağlı, dışarıdan kumandalı olmayan, imrenilecek, övünülecek yerli ve milli bir sivil toplum kuruluşu olarak hayatımızda yer alıyor. Bu bakımdan özellikle sayın bakanımızın teşrifinden son derece mutluluk duyduk, beraber olduk, bir araya geldik. Aynı şekilde bize ev sahipliği Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, Aydınlar Ocağı’nın önemine dikkat çekerek, “Tabii şuranın Malatya yapılmış olması ve Aydınlar Ocağı’nın Malatya gibi medeniyetler merkezinde toplanması bizim açımızdan da gurur verici bir hadisedir. Özellikle bu toplantının burada yapılmasını sağlayan başta genel başkanımız ve şube başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Sizleri Malatya’mızda, Battalgazi’mizde görmekten, ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Aydınlar Ocağı, Türkiye tarihinde önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Önemli bir aydın ocağıdır. Hakikaten bu anlamda Aydınlar Ocağı fikir ve düşünceleri ülkemizin hem temel yapısını ve değerlerinin oluşturulmasında, hem de şuandaki yol haritasının belirlenmesinde, yol pusulasının oluşturulmasında önemli katma değer kazandırmıştır, önemli katkılar sağlamıştır. Ben bu katkıları sağlayan tüm hocalarımıza, tüm Aydınlar Ocağı mensuplarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’de, “Öncelikle sevginin, barışın, muhabbetini şehri Malatya’ya geldiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Umarım mutlu bir program gerçekleştiriyorsunuzdur. Gerçekten sizlerin duruşu bu ülkenin birliği, beraberliği noktasında çok çok önemli. Özellikle geçmişle geleceği birleştirme noktasında genç nesillere Türkiye’yi, geçmişimizi ve geleceği inşası noktasındaki tutumlarınız, fikirleriniz ve önerileriniz gerçekten de önemli. Ben özellikle Malatya’daki programların verimli geçmesini cenabı Allah’an temenni ediyorum. Yalnız sizden rica programlarınızdan sonra Malatya’yı gezip, görüp, eleştirilerinizi bizlere iletin, önerilerinizi iletin” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Tüfenkci, ;, Sevginin,, Barışın,, Muhabbetini, Şehri, Malatya’dır,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı