Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 20:39
 
Tüfenkci ; Milletin Gönlüne Girmeyen, Halkın Karşısına Çıkamaz
Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, ‘milletin gönlüne girmeyen, halkın karşısına çıkamaz’ dedik Yalanlara, iftiralara göğüs gerdik yalan dolanlarla, algılarla, sosyal medyayla siyaset yapanlara inat halkımızla beraber yürüdük.
Siyaset Haberi


Tüfenkci: "31 Mart’ta rekor bir oy ile yeni bir destana imza atacağız”

 

Bülent Tüfenkci, “Milletimiz hangi hayalleri kuruyorsa, hangi hedeflere yürüyorsa AK Parti olarak bizde aynı hayalleri kuruyoruz, aynı hedefleri paylaşıyoruz, aynı hedeflere yürüyoruz. AK Parti ülkemizi, tüm dünyada görünür, bilinir hale getirdi. Dış politikada destanlar yazdık. Terörle mücadelede savunma değil saldırı moduna geçtik, inlerine girdik” dedi.

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından Şehit Ömer Halisdemir Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

 

Milletvekili Tüfenkci, konuşmasında, “Gerçekten önemli bir sürece giriyoruz. 31 Mart seçimleri Malatya’mız ve ülkemiz için çok çok önemli. Bu seçimlerde kimler aday olur, kimler aday gösterilir, gösterilmez onu bilmiyorum ama AK Parti aday gösterilsin gösterilmesin bütün adaylarımızın çalışmaktan, çabalamaktan asla geri durmayacaklarını biliyorum. ‘Ben aday değilim, öyleyse banane’ denilmemesi gerektiğini bu salonda bulunan ve bulunmayan bütün gönüldaşlarımız bilir. Tam aksine AK Parti’de aday gösterilmeyen arkadaşlarımızın tıpkı aday gösterilen arkadaşlarımız gibi aşkla, hırsla, samimiyetle gayret göstereceklerini de biliyorum. Genel merkez veya il teşkilatlarında yönetici, milletvekili, belediye başkanı olmak, bu görevler için adaylık yarışına girmek elbette önemlidir ama asıl önemlisi AK Parti çatısı altında davamıza, ülkemize, milletimize hizmet etme şerefine nail olmaktır. AK Parti’nin Genel Başkanlığı kadar neferi olmakta şereflidir ve o derece takdire şayandır. Bugün bu salonda bulunan arkadaşlarımın her biri adaylarıyla, aday adaylarıyla, teşkilat mensuplarıyla bu şerefe nail olmuş kişilerdir” ifadelerine yer verdi.

AK Parti olarak her alanda Türkiye’yi 3,5 kat, Malatya’yı ise 4 kat büyüttüklerini kaydeden Tüfenkci, “Milletimiz hangi hayalleri kuruyorsa, hangi hedeflere yürüyorsa AK Parti olarak bizde aynı hayalleri kuruyoruz, aynı hedefleri paylaşıyoruz, aynı hedeflere yürüyoruz. AK Parti ülkemizi, tüm dünyada görünür, bilinir hale getirdi. Dış politikada destanlar yazdık. Terörle mücadelede savunma değil saldırı moduna geçtik, inlerine girdik. ‘Ülkemizin birliği, beraberliği, istiklali ve istikbali’ dedik, temeli 15 Temmuz’da meydanlarda atılan Cumhur İttifakı’nı kurduk, meselenin 3-5 vekil veya 5-6 belediye olmadığı bilinciyle büyük hedeflere yöneldik. ‘İşimiz hizmet, gücümüz millet’ dedik, Türkiye’yi her alanda 3,5 kat büyüttük. Malatya’yı en az 4 kat büyüttük. Sadece hizmeti yeterli görmedik, ‘milletin gönlüne girmeyen, halkın karşısına çıkamaz’ dedik ve vatandaşlarımızla gönül köprüleri kurduk, vatandaşla her mecrada bir arada olmaya çalıştık. Yalanlara, iftiralara göğüs gerdik yalan dolanlarla, algılarla, sosyal medyayla siyaset yapanlara inat halkımızla beraber yürüdük, halkımızın dertleriyle dertlendik, halkımızın sevinçleriyle sevindik ve halkla kopmamaya çalıştık. Asla hedeflerimize doğru yürümekten de vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz” diye konuştu.

Tüfenkci, yerel seçimlerin sonrasında hep birlikte farklı bir Malatya’yı inşa edeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde inşallah Malatya’mızda da yeni destanlar yazmaya devam edeceğiz. Malatya’mızda 2019’da açılacak ve temeli atılacak hastanelerimizle, yollarımızla, kuşak yollarımızla, tabiat parklarımızla biz Malatya’yı gerçekten diğer illerden farklılaştırarak, yatırımda bir cazibe merkezi, kimlikli ve kişilikli şehirler oluşturma noktasında medeniyetimizle barışık, kaynak üreten belediyelerimizle 2019 seçimlerinden sonra farklı bir Malatya’yı da hep beraber inşa edeceğiz. Malatya’da ikinci üniversite sözümüzü yerine getirdik. Üniversitelerimizle şehirle bütünleştiren ve orada okuyan öğrencileri Malatya’da olmaktan mutlu olduğu şehir haline getirdik. Gençlerimizi ihmal etmeden, onların spor yapacağı, oyun oynayacağı alanları da oluşturarak, engelli-engelsiz yaşam merkezlerimizle, rehabilitasyon merkezlerimizle AK Parti olarak her kesime el uzattık. Sosyal politikalarımızla Malatya’da ve Türkiye’de dokunmadığımız kesim kalmadı. Yüzüne bakamayacağımız hiçbir yüz yok. Onun için biz bütün gönüldaşlarımızla AK Parti ailesi olarak el ele, omuz omuza verdiğimizde başaramayacağımız hiçbir işin olmadığının bilinci içerisindeyiz.”

Milletvekili Tüfenkci, 31 Mart’ta rekor bir oy ile yeni bir destan yazacaklarını ifade ederek, “AK Parti kurulduğundan buyana her seçime her an hazırdır. Çünkü biz gücümüzü milletten alıyoruz. Ne zaman başımız sıkışsa millete gitmekten de çekinmiyoruz. AK Parti’de siyaset gönül işidir. Eğer dertliyseniz bu hizmeti yaparsınız. Her AK Partili günün 24 saati, yılın 365 günü bu şuurla çalıştı, çabalıyor, çalışıyor. Millete hakim değil, hadim olmanın şerefiyle şerefleniyor. Zaten bu bilinçle hareket etmiyorsak millet sizi siyaseten emekli ediyor ya da AK Parti bu tip insanlarla yollarını ayırıyor. Milletin verdiği yetkiyle, imkanlarla yapılan hizmetin kerametini kendisinde görenler veya bu hizmetleri ‘ben yaptım, ben olmazsam bu hizmetler gelmez’ diyenler, esasında büyük bir yanılgı içerisindeler. Bu hizmetleri AK Parti’nin gücüyle, milletten aldığımız yetkiyle, sizlerin gücüyle yapıyoruz, çalışıyoruz. Dolayısıyla ben değil biz kavramı içerisinde yolumuza devam ettiğimiz sürece de biz Allah’ın izniyle hem Türkiye’de hem de Malatya’ya çok büyük hizmetler yapmaya devam edeceğiz. İnşallah 31 Mart’ta da rekor bir oy ile biz herkesi kucaklayarak, yeni bir destana imza atacağız” diye konuştu.

 

Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a hizmetlerinden dolayı da teşekkür etti. 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Tüfenkci, ;, Milletin, Gönlüne, Girmeyen,, Halkın, Karşısına, Çıkamaz,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı