Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 15:16 Bu haber 1354 kez okundu
 
TOKİ’de Bir İnsanlık Dramı Yaşanıyor
TOKİ Bölgesinde çöp konteynırları içerisinde ekmek ve yiyecek toplayan çocukların sıkça görülmesi çevrede yaşayanları derinden üzdü.
Gündem Haberi


TOKİ’de Bir İnsanlık Dramı Yaşanıyor

TOKİ Bölgesinde Ekmek Toplayan Çocuklar

TOKİ Bölgesinde çöp konteynırları  içerisinde ekmek ve yiyecek toplayan çocukların sıkça görülmesi çevrede yaşayanları derinden üzdü. 

 

İnsanlık dramının yaşandığı TOKİ’de oturan vatandaşların gördükleri bu manzara karşısında çok üzüldüklerini belirterek yetkilileri bu çocuklar ve aileler ile ilgili yakından ilgilenilmesi konusunda göreve davet etti.

 

Bölge’de oturan duyarlı vatandaşlar bu konu ile ilgili  acil önlem alınması gerektiğini , bu çocukların kış şartları ve çöp içerisindeki atıklar nedeniyle çok rahat hastalık kapacaklarına dikkat çekerek yetkililerin acilen  bu konuya eğilmelerini istediler. Duyarlı vatandaşlar  ayrıca çöpten ekmek ve yiyecek toplayan çocukların yaşlarının küçük olması nedeniyle savunmasız ve korunmasız olduklarını  bu yaştaki çocukların her an başına Allah göstermesin kötü bir şey geleceğinden endişe duyduklarını belirterek ailelere de seslenerek çocuklarına sahip çıkmaları gerektiğini , bu çocukların yeri çöp kutuları ve sokaklar olmadığını söyleyerek   aileleri daha duyarlı olmaya çağırdılar.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: TOKİ’de, Bir, İnsanlık, Dramı, Yaşanıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı