Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 12:14 Bu haber 1287 kez okundu
 
TFF, Malatya'lı Hakem Suat Arslanboğa’yı Kurban Seçti
TFF Yönetim Kurulu, Malatyalı Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa’nın Profesyonel Hakem Sözleşmesi’ni feshetti.
Spor Haberi


 TFF Yönetim Kurulu, Malatyalı Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa’nın Türkiye Futbol Federasyonu ile imzalamış olduğu Profesyonel Hakem Sözleşmesi’ni feshetti.

 

Suat Arslanboğa, Beşiktaş-B.Şehir maçında Douglas’ın rakibine yaptığı hareket sonrası VAR odasını beklemeden ilk yarıyı bitirmişti.

 

Tecrübeli hakem Alanya-F.Bahçe maçında da VAR hakemi olarak görev yapmıştı. Arslanboğa'nın 2 maçtaki hataları sonu oldu.

 

Türk futbolunda bir ilk... Türkiye Futbol Federasyonu MHK'nin önerisiyle son olarak Beşiktaş-Başakşehir maçını yöneten hakem Suat Arslanboğa'nın sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu. Bu gelişme deprem etkisi yaratırken bunun nedeni 2 maçtaki kararlara bağlandı.

 

VAR ODASINI BEKLEMEMİŞTİ
Hakem Suat Arslanboğa Beşiktaş- B.Şehir maçında Douglas'ın Guldbrandsen ile girdiği mücadele Beşiktaş lehine faul kararı verdikten sonra VAR odasını beklemeden ilk yarıyı bitirmişti.

LJAJİC'E SARI KART GÖSTERDİ

Hakem arslanboğa aynı maçta Beşiktaşlı Adem Ljajic ile çarpışmış ve çarpışma sonrası Sırp oyuncu kendisiyle tartışınca sarı kart göstermişti. Ljajic bu kart sonrasında cezalı duruma düştü.

ALANYA'DA DA VAR HAKEMİYDİ
Suat Arslanboğa Fenerbahçe Yönetimi'nin iptal için başvurduğu Alanyaspor- F.Bahçe maçında da VAR hakemiydi. Arslanboğa son dönemde yönetimi nedeniyle çok büyük eleştiri alıyordu.


DOUGLAS'IN POZİSYONU BAŞINI YAKTI
Arslanboğa, Beşiktaş- B.Şehir maçında Douglas'ın pozisyonunda VAR'a gitmeden devreyi bitirmişti.

ARSLANBOĞA BU SEZON 5 MAÇTA GÖREV ALDI
Arslanboğa Göztepe- Antalya (VAR hakemi), B.Şehir-F.Bahçe (4.hakem), Göztepe- Denizli (Orta hakem), Alanya-F. Bahçe (VAR), Beşiktaş-B. Şehir (Orta hakem) olarak görev yaptı.

 

BÜYÜK TEPKİ ALMIŞTI
Suat Arslanboğa son zamanlarda en çok eleştirilen hakemlerin başında geliyordu. TFF yıldırım bir kararla Arslanboğa'nın hakemliğini bitirdi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: TFF,, Malatya'lı, Hakem, Suat, Arslanboğa’yı, Kurban, Seçti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı