Haber Detayı
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:25 Bu haber 1342 kez okundu
 
Sümer Park Nostaljik Filmler ve Tiyatro Oyunları Sahneleniyor
Başkan Ömer Konakçı , Her hafta sonu Sümer park içinde yer alan Amfi Sahnede Cumartesi günleri çocuklar ve büyükler için oyunlar sahnelerken , Hafta içi Pazartesi ve Cuma günleri de nostaljik yazlık sinema günleri yaparak geçmişi günümüze taşımaya çalışıyoruz.
Kültür-Sanat Haberi


Açık Havada Sanat Var Nostaljik filmler sahneleniyor

(MAKSAT) Malatya Kültür Sanat ve Turizm Derneği ile (MSSM) Malatya Sahne Sanatları Merkezi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği yaz etkinlikleri sanat çalışmaları Sümer park içinde yer alan Amfi Sahnede devam ediyor. 

Malatya kültür sanat ve turizm dernek başkanı Ömer Konakçı yaptığı açıklamada: “2010 yılında Malatya’mıza kazandırdığımız bölgenin ilk ve tek açık hava sahnesinde sanatsal etkinliklerimizle gösteriler devam ediyor. Her hafta sonu Cumartesi günleri çocuklar ve büyükler için oyunlar sahneliyoruz. Hafta içi Pazartesi ve Cuma günleri de nostaljik yazlık sinema günleri yaparak geçmişi günümüze taşımaya çalışıyoruz. Yediden yetmişe herkesin katıldığı etkinliklerimizde ailelerin hep birlikte bu etkinliklere katılması bizi mutlu ediyor. Zaten amaçlarımızdan bir tanesi de günümüz teknolojik bağımlılıkların yarattığı mutsuzluk ve ailelerimizin iletişim konusunda yaşadıkları kopukluğu kısa bir süre de olsa düzeltebilmek onların hep birlikte bir etkinliğe katılma mutluluğunu yaşatmak. 300 kapasiteli olarak düzenlediğimiz sahnemiz küçük gibi görünse de Malatya’mızda önemli bir açığı kapatmaktadır. Bu mekânı Malatya’ya kazandırdığımız günde de söylediğimiz gibi bu sahne hepimizin, özellikle prova ve oyun sahnelemek isteyen yerel ekiplerimize, kendini göstermek isteyen ses sanatçılarımıza ve her türlü sahne sanatlarıyla ilgilenen sanatçı dostlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır” dedi.

 

Konakçı son olarak ilgi ve alakadan çok memnun olduğunu dile getirerek; “Bize destek veren yalnız bırakmayan tüm sanatseverlere çok teşekkür ederiz. Bizleri böyle desteklemeye devam ettikleri sürece hep var olacağız sanatla kalacağız sanatla yaşayacağız.”

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Sümer, Park, , Nostaljik, Filmler, ve, Tiyatro, Oyunları, Sahneleniyor,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı