Haber Detayı
03 Şubat 2021 - Çarşamba 11:58 Bu haber 3463 kez okundu
 
Süleyman Soylu: 15 Temmuz'u FETÖ Yapmadı!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Gündem Haberi


İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın konuğu oldu. Sosyal medya üzerinden kendisine gelen hakaretleri değerlendiren Bakan Soylu dikkat çeken ifadeler kullandı.

 

15 TEMMUZ'U FETÖ YAPMADI
Bakan Soylu, Türkiye'nin terör örgütleriyle mücadele ettiğini belirterek, "Bunun bir özgürlük alanı olarak tanımlanması son derece safdilliliktir yani. Biz terör örgütleriyle mücadele ediyoruz, FETÖ'yle. Şeytani bir örgüttü FETÖ. Bütün bunları tetikleyebilecek bir anlayışa sahipler. 15 Temmuz'u yapanlar sizi rahat bırakırlar mı? FETÖ mü yaptı 15 Temmuz'u? 15 Temmuz'u FETÖ yapmadı, sizi rahat bırakmazlar. Ancak ayakta sağlam durursanız rahat olursunuz, bu kadar basit" dedi. Soylu'nun sözleri akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

 

Süleyman Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

"Ben bunu karşı karşıya kaldığım tecrübelerim açısından, bu sistematik şekilde yapılan ve yaptırılan bir süreç. Ne yapılması lazım, bu tip hakaretlerde bunu bir daha yapamayacak konuma getirecek engel ortaya koymazsa bu daha artarak devam edecek. Siz ne yaparsanız yapın sizi beğenmiyorsa, sizi fikren yenemiyorsa, küfür edecek. Burada benim iç itirazım, olayın sistematik olarak tarifi yapıldığı zaman bunun bir kanuna ihtiyacı var. Ben bunun mağduruyum."

KAYNAK - https://www.milligazete.com.tr/haber/6343365/suleyman-soylu-15-temmuzu-feto-yapmadi

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Süleyman, Soylu:, 15, Temmuz'u, FETÖ, Yapmadı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı