Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 19:50 Bu haber 1466 kez okundu
 
Semt Pazarları, Yeşilyurt'un Modern Gelişimini Yansıtıyor
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘Semt Pazarı’ projesine ayrı bir önem verdiklerini söyledi.
Ekonomi Haberi


YEŞİLYURT BELEDİYESİ YAKINCA SEMT PAZARI TAMAMLANDI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Farklı mahallelerde hizmete sunacağımız Semt Pazarlarımız, Yeşilyurt’un gelişen ve değişen yüzünü gün yüzüne çıkarmasıyla birlikte ilçemizdeki modern yaşam anlayışına önemli kazanımlar sağlayacaktır” dedi.

“SEMT PAZARI PROJEMİZE AYRI BİR ÖNEM VERİYORUZ”

İnşaatı tamamlanan Yakınca Semt Pazarında incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, vatandaşların sağlıklı, denetimli ve güvenli bir ortamda pazar alışverişini yapabilmesinin yanı sıra pazarcı esnafının da modern ortamda ticaretini sürdürmesine katkı sunacak  ‘Semt Pazarı’ projesine ayrı bir önem verdiklerini söyledi.

“MODERN SEMT PAZARIMIZ YAKINCA MAHALLEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Yakınca mahallesine her yönüyle modern ve güzel bir Semt Pazarı kazandırdıklarını dile getiren Başkan Çınar, “Yakınca mahallemizde önceki yıllarda da semt pazarı olarak kullanılan alanı çevre düzenlemesi ve yenileme çalışmalarından sonra modern bir Semt Pazarı haline dönüştürdük. Modern ve nezih şartlarda hizmet verecek olan semt pazarımızda 77 adet tezgâh yer alacaktır. Tek katlı, açık ve kapalı alanları bulunan pazarımızın içerisinde wc ve lavabolarda yer almaktadır. Hemşerilerimiz buraya gelerek güvenli bir şekilde alış verişlerini yaparken, pazarcı esnafımızda modern, temiz ve nezih bir alanda ürünlerini satma fırsatına kavuşmuş olacaktır. Vatandaşlarımız ayrıca Kurban Bayramında kurban kesimlerini bu alanda yapmaya devam edecektir. Bölgemizdeki sosyal yaşam kültürüne canlılık getirecek şekilde yeniden tasarımı yapılıp hizmete sunduğumuz pazarımız gerek iç ve dış tasarımı gerekse mimari yapısıyla kent kimliğine artı değerler katacaktır. Sosyal donatıları ve çevre düzenlenmesiyle çok nezih bir alanda hizmet verecek olan Semt Pazarımız, kentimize ve ilçemize şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun, emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

“İLÇEMİZİN REFAH SEVİYESİNİ YÜKSELTECEK YATIRIMLARIMIZA ÖZEN GÖSTERİYORUZ”

Yeşilyurt’taki refah seviyesini yükseltecek yatırımları teker teker hizmete sunmanın gururunu yaşadıklarını hatırlatan Başkan Çınar, “Yeşilyurt’un değişimine ışık tutan projelerimizle halkımızın rahat bir yaşam sürmesini sağlarken ayrıcalıklı yaşam koşullarının ilçemizin her noktasında hâkim olması içinde bu tür nitelik seviyesi yüksek, modern yatırımlarımızın sayısını her geçen gün artırıyoruz. İlçemizdeki modern yaşam kültürüne ayrı bir değer katan  ‘Semt Pazarı’ projemizi yaygınlaştıracağız, farklı mahallelerde şu anda inşaatı devam eden semt pazarlarımızı en yakın sürede halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Semt, Pazarları,, Yeşilyurt'un, , Modern, Gelişimini, Yansıtıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı