Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 17:50 Bu haber 1424 kez okundu
 
Şehir Tiyatrosu 8 Yıl İçinde 230 Bin Seyirci İle Buluştu
Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sekiz yıl içinde 230 bin izleyiciye ulaşmış bir Anadolu tiyatrosudur.
Kültür-Sanat Haberi


Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu , 8 Yıl İçinde 230 Bin Tiyatro Sever İle Buluştu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burak Gün, Hollanda’nın Lahey şehrinde gurbetçi sanatseverlerle bir araya geldi.

 

T.C Yurtdışı Türkler Başkanlığı’nın desteğiyle, Sanatolia Hollanda Türk Kültür ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen; “Hollanda’da Türkçe, Kültür ve Sanat” projesi kapsamında; “Diksiyon, Seslendirme ve Oyunculuk” başlıklı atölye çalışmaları yapıldı.

 

MBŞT; 8 yıl içinde 230 bin izleyiciye ulaşmış bir Anadolu tiyatrosu

Yapılan atölye çalışması ve MBŞT’nin faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Genel Sanat Yönetmeni Burak Gün; “MBŞT sekiz yıl içinde 230 bin izleyiciye ulaşmış bir Anadolu tiyatrosu. Bu sayının yaklaşık 150 bini, okullarında tiyatro yaptığımız öğrenci kardeşlerimiz oluşturuyor.  Hollanda’ya gelmeden hemen önce mevcudu on kişi olan şirin bir kırsal mahalle okulundaydık. Nasip oldu bugün Lahey’deki dostlarımızla buluştuk ve yelpazemizdeki renklere bir yenisini daha eklemiş olduk. Burada, Sanatolia yetkilileri tarafından son derece sıcak ve samimi ağırlandık. Kendilerine gönülden teşekkür ediyorum. Her yaştan gurbetçinin katıldığı atölye çalışmalarımız da son derece verimli geçti” dedi.

 

Amacımız; Gençlerin, öz kültürlerini doyasıya yaşayabilecekleri bir ortam oluşturmak

Proje ile ilgili bilgi veren Sanatolia Genel Sanat Yönetmeni Tamer Barış Ülger ise; “Temel amacımız; Hollanda’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın, özellikle de gençlerin, öz kültürlerini doyasıya yaşayabilecekleri bir ortam oluşturmaktır. Bu amacımıza da; tiyatrodan müziğe, sanatı araç kılarak ulaşmaya çalışıyoruz. Kapımız tüm dostlara sonuna kadar açık. Projemize katkılarından ötürü Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Burak Gün hocamıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Şehir, Tiyatrosu, 8, Yıl, İçinde, 230, Bin, Seyirci, İle, Buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı