Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 15:46
 
Şamil Tayyar FETÖ borsası'nı Cumhurbaşkanı'na Anlattı
AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 'FETÖ' davalarıyla ilgili dikkat çekici bir iddiada bulundu.
Gündem Haberi


Tayyar'a göre FETÖ'den tutuklu iş adamları "milyon dolarlar vererek" itirafçı adı altında tahliye ediliyor. Durumu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a ilettiğini söyleyen Tayyar, Erdoğan'ın, "Üzerine gidin" talimatı verdiğini aktardı.

 

Tayyar, konu hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) suç duyurusu yaptığını da söyledi.

Beyaz TV'de yayınlanan Dinamit isimli programda konuşan Tayyar şu ifadeleri kullanmıştı:

 

Gaziantep'te çok ciddi FETÖ borsası var. Milyon dolarlar dönüyor. Ben bunu söylüyorum. Evet. İtirafçı adı altında iş adamlarını serbest bırakıyorlar. Türkiye'nin birçok yerinde var bu. Ben milletvekiliyim her konuşmam suç duyurusudur. Bununla ilgili daha bugün suç duyurusunda bulundum, HSK teftiş kuruluna. Sadece televizyonda konuşmuyorum. HSK ne yapmış? Bir yerde problem var.

 

"ERDOĞAN KUŞATMA ALTINDA"

Cumhurbaşkanımızın etrafı kuşatma altında. Bir ilçe başkanı var, ‘Benim kimseye minnet borcum yok, beni reis getirdi' diyor. İl başkanı, ilçe başkanı, il müdürü böyle konuşuyor. Çünkü verilen kararlarda siyaset iradesi yok. Vekilin haberi olmadan il müdürü atarsa o vekili ciddiye alır mı? Sonra 'Beni buraya reis getirdi' der. En yukarının da milletvekillerinin aklını devredışı bırakan aklın, aklını alması lazım.

 

"DANIŞMANLARI İZLETMEMİŞ, ERDOĞAN İZLEDİ, ÇILDIRDI"

Ben milletvekili olarak Cumhurbaşkanı'na söylediğim şeyleri iletemiyorum. Çok özel bir kayıt götürdüm, Cumhurbaşkanı'na. İzledi, çıldırdı. Böyle bir şey nasıl olur diye. Oysa benim o kaydı bir yıl içerisinde göndermediğim danışmanı yoktu! İzletmemişler Cumhurbaşkanımıza. Onlar hâlâ ordalar. Bir yerde problem var. Sıkıntı büyük.

 

"ONU KİM UÇAĞA ALDI"

Ben rektörün karısının mailini yayınladım. Ne diyordu FETÖ'cü o mailde; O'nun yanından ayrılma…. FETÖ'nün çok açık talimatı var burada. Sonra ne oldu, o kadın Cumhurbaşkanımızın Afrika gezisine alındı. Cumhurbaşkanımızın o mailden haberi yok. Yanındakiler? Hepsinin haberi var. Kimi kastettiğimizi herkes biliyor. 

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/tayyar-bestepe-ye-cikti-feto-borsasi-ni-erdogan-a-h82943.html

 

Kaynak: (Malatya Haber Ajans) - Haber Merkezi Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Şamil, Tayyar, FETÖ, borsası'nı, Cumhurbaşkanı'na, Anlattı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı