Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 13:38 Bu haber 1460 kez okundu
 
Reel Sektör ve Finans Sektörü Toplantısı Malatya’da Yapıldı
TOBB Başkanı ve 2 kamu bankası genel müdürünün de katıldığı “Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı” Malatya’da yapıldı.
Ekonomi Haberi


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Son 25 yılda buna benzer sıkıntıların hepsini sıkıntısızca atlattık. Biz diyoruz ki Türk özel sektör olarak; Türkiye bu tümseği aşacak, yolumuza devam edeceğiz. Daha hızlı gideceğiz. Türkiye’nin temelleri sağlam, hepimiz Türkiye için varız” dedi.

 

Malatya’da, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ve Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan’ın katılımıyla ‘Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi.

 

Türkiye Bankalar Birliği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından organize edilen, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı ile Malatya Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı öncesi TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TBB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın gazetecilere açıklamada bulundu.

 

TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Fahri hemşerisi olduğum Malatya’da Türkiye’nin en büyük iki kamu bankasının genel müdürleriyle beraber reel sektörümüzle bir araya geliyoruz. Bizlere bu imkanı veren Türkiye Bankalar Birliği Başkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Genel Müdürümüz Hüseyin Aydın’a, Halkbankası Genel Müdürümüz Osman Arslan’a teşekkür ediyoruz. Bu toplantı için gerek Malatya Ticaret ve Sanayi Odamız gerekse de Malatya Ticaret Borsamız ev sahipliği yapmaktadırlar” dedi.

 

“İki kamu bankamızla birlikte reel sektör olarak bir araya geleceğiz. Sıkıntılarımız, dertlerimiz ne üyelerimizle bunları konuşacağız. Özellikle Malatya’nın yanı sıra Erzincan, Tunceli, Elazığ, Adıyaman, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Şanlıurfa, Muş ve Bingöl’den iş insanlarımızda buradalar. Son 25 yılda buna benzer sıkıntıların hepsini sıkıntısızca atlattık. Biz diyoruz ki Türk özel sektör olarak; Türkiye bu tümseği aşacak, yolumuza devam edeceğiz. Daha hızlı gideceğiz. Türkiye’nin temelleri sağlam, hepimiz Türkiye için varız.”

 

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ise “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin çok değerli başkanıyla birlikte Türkiye’yi baştan aşağı dolaştık. Çok güzel şeyler oldu ama Malatya’ya özel bir ayrıcalık yaptık. Bir kez daha geldik. Aslında yakın bir tarihte birlikte olmuştuk. Bugün ki toplantının hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Türkiye’nin iki önemli bankasını temsilen üreticimizin, üretenin, imalatçının ve ihracatçının yanında olacağız. Bire bir görüşmelerde yapacağız” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Reel, Sektör, ve, Finans, Sektörü, Toplantısı, Malatya’da, Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı