Haber Detayı
20 Ocak 2019 - Pazar 20:40
 
Pütürge'nin Çatı Adayı Kasım Tilbaç Oldu
Eski Nohutlu Belediye Başkanı Kasım Tilbaç Pütürge'nin Çatı Adayı olarak Saadet Parti'sinden Pütürge Belediye Başkan Adayı Oldu.
Siyaset Haberi


Eski Nohutlu Belediye Başkanı Kasım Tilbaç  Pütürge'nin Çatı Adayı olarak Saadet Parti'sinden Pütürge Belediye Başkan Adayı Oldu.

31 Mart Yerel Seçim öncesi  Malatya'da olduğu gibi bir çok ilçede  AK Parti'nin listelerine tepki gösteren adaylar bir bir farklı Partilerden belediye başkanlığı için adaylıklarını açıklamaya başladılar.  Akçadağ'dan tekrar aday gösterilmeyen mevcut başkan Ali Kazagan Bağımsız olarak Akçadağ Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Mevcut Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat tekrar aday olmayacağını açıkladı.

AK Parti'den aday gösterilmeyen Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu  için , şu an Arapgir'in çatı adayı olarak gösterilmesi için yoğun baskının olduğunu  bildirildi.


 
Pütürge'nin çatı adayı Kasım Tilbaç bugün İstanbul'dan gelen Pütürge'li İş Adamları , Mevcut Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , Pütürge'li bir çok  Dernek Başkanı ve Üyeleri , Malatya'da bulunan Pütürge'liler ,  daha önce Pütürge'de görev yapmış belde ve belediye başkanları , meclis üyeleri ve kanaat önderlerinin de bulunduğu bir toplantıda alınan kararla Pütürge Belediyye Başkan Adayı olarak gösterildi.

 

Toplantıya  Mevcut Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , Pütürge Eski Belediye Başkanı Halit Eren , Topsöğüt Eski Belediye Başkanı Emin Paşahan , Eski Tepehan Belediye Başkanı Mehmet Öner , Eski Nohutlu Başkanı Kasım Tilbaç , AK Parti Pütürge Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Reşat Güzel , İYİ Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Murat Tanrıverdi,  MHP Pütürge Belediye Başkan Aday Adayı Mahmut Yıldızhan , İl Genel Meclis Üyeleri , Battal Paşahan , Aydın Öztürk , Pütürge Belediye Meclis Üyeleri İzzet Çelik , Özcan Yıldırım , Ramazan Yıldız , Sefer Beyhan , Muhtarlar Mehmet Erşahin ,Reis Ergül Pütürge'li Kanaat Önderleri ve İş Adamları katıldı.

 

Pütürge'nin çatı adayı Kasım Tilbaç  Nohutlu beldesinde 3 dönemdir belediye başkanlığını görevinde bulunmuştu.

 

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Pütürge'nin, Çatı, Adayı, Kasım, Tilbaç, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı