Haber Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 19:24
 
" Pütürge Millet Kıraathanesi " Hizmete Açıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde, Pütürge Belediyesi ve Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’ın Desteği ile " Pütürge Millet Kıraathanesi " Hizmete Açıldı.
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran genel seçimlerinde, partisinin seçim beyannamesinde yer alan 'Millet Kıraathanesi  ve Bahçesi' Projesi Pütürge’de hayata geçiyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde, Pütürge Belediyesi ve  Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’ın  Desteği ile Pütürge  Millet Kıraathanesi  Hizmete Açıldı.

 Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat ;   İlçemizin Orta Camii  karşısında açılan “ Pütürge  Millet Kıraathanesi “  sabah Yediden  Akşam geç saatlere kadar hizmet vermektedir.  Pütürge’liler  burada 7 yaşındaki çocuğumuzdan  70 yaşındaki insanımıza kadar  buraya  gelip   hem kitap okuyabilecek hem çay ve kahvelerini içebilecek hem de sohbet edebilecekler.  Bu bizim kültürümüzde zaten var. Kıraathane Kıraat Arapça`da "okumak" anlamına gelir. Hane ise yer, mekan demektir. Bu iki sözcüğün bileşimi olan bu bileşik sözcük "okuma yeri" anlamına gelir. Çay, kahve içilerek gazete, dergi, kitapların okunduğunu yerlere verilen bu isim günümüz Türkiye`sinde kahvehane anlamında kullanılmaktadır. Kıraathaneler zamanla fonksiyon değiştirmiş ve oyun oynana yerler haline gelmiş. İşte bu projeyle eski kültürümüzü tekrar canlandırdık. Buraları insanlarımızın uğrak yeri haline getirdik.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "bu gibi yerlerin geleneksel değerlerin yaşatılabileceği yerlere dönüştürülmesi" çağrısına uyarak "Millet Kıraathanesi" olarak düzenlediklerini söyledi.  Başkan Polat ayrıca "Millet Bahçesi " ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ve buranın da en kısa zamanda Pütürge’lilerin hizmetine sunulacağını söyledi.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: ", Pütürge, , Millet, Kıraathanesi, ", , Hizmete, Açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı