Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 17:44
 
Pütürge Geven Balı ve Dermanı Fuarda Yoğun İlgi Gördü
Antalya'da düzenlenen 9. Yöresel Ürünler Fuarında Malatya ve Pütürge Stantı Yoğun İlgi Görüyor.
Ekonomi Haberi


Antalya'da düzenlenen 9. Yöresel Ürünler Fuarı, 485 kurum ve firmanın katılımıyla açıldı

 

Antalya Expo Center'da açılan 9. YÖREX'e KKTC ve 72 ilden 485 kurum ve firma katılıyor. Yerli üretimin öneminin vurgulandığı YÖREX’te Anadolu’dan gelen binlerce ürün ziyaretçi ile buluşuyor.

 

9. Antalya  ( YÖREX  ) Yöresel Ürünler Fuarına Malatya Ticaret Borsası Öncülüğünde Malatya Büyükşehir Belediyesi  Coğrafi işaretli ürün olan Kayısı , Pütürge Belediyesi Pütürge’ye has Pütürge Geven Kekik Balı ve  Pütürge Dermanı , Arapgir Belediyesi ise Reyhan çayı ile fuarda temsil ediliyor.

YÖREX'in coğrafi işaretli ürünlerin hem Türkiye hem de dünya ile buluşmasını sağladığını belirten Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat " Yörenize has ürünleri Türkiye ve Dünya Pazarına pazarlayarak üreticinizi ve bölgenizi zengin etmek istiyorsanız kendi yöresel ürünlerimize sahip çıkmamız, bunları araştırıp, markalaştırıp ve dünyaya satmamız gerekmektedir.   YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı, üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla düzenlenen bir organizasyondur. Bizde burada yerimizi alarak  Malatya’mızı ve Pütürge’mizi en iyi şekilde temsil etmekteyiz.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat biz yöremize has dağlarında ve yaylalarında yetişen Pütürge’ye has Coğrafi işaretli ürün olan  Pütürge Geven Kekik Balı ve  Pütürge Dermanını Türkiye ve Dünya pazarına sunmak için bu fuarda yerimizi aldık..  Açtığımız Standımıza yoğun bir ilgi oluyor. Özellikle ziyaretçiler  yöremize has Balımızdan , Dermanımızdan , kayısımızdan ve ürünlerimizden tadarak ve alarak ürünlerimize yoğun ilgi gösteriyorlar.  Özellikle büyük market  zinciri temsilcileri ve tedarikçiler ürünlerimize büyük ilgi gösteriyor. Burada birebir ürünlerimizi tanıtma ve  pazarlama fırsatı bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz..   Pütürge standımız  geçen gün  İstanbul’da  düzenlenen  Malatya Tanıtım Günlerinde büyük ilgi görmüş ziyaretçi akınına uğramıştı.  Aynı ilgiyi 9. Antalya  ( YÖREX  ) Yöresel Ürünler Fuarındada görmek bizi oldukça mutlu etti diyerek tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Fuar, 28 Ekim Pazar gününe kadar açık kalacak.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Pütürge, Geven, Balı, ve, Dermanı, Fuarda, Yoğun, İlgi, Gördü,
Haber Videosu
https://www.facebook.com/44mehmetpolat/videos/1444120115732515/
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı