Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 13:22
 
Öznur Çalık "Let's Talk" Sempozyumuna Katıldı
AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Kanada'dan döndükten sonra Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafından Antalya'da düzenlenen “Let’s Talk” sempozyumuna katıldı.
Siyaset Haberi


Avrupa Parlamenterler Forumu başkan yardımcısı seçildiği Kanada'da Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu'nun (UNFPA) programına katılan Çalık, aynı kuruluşun Antalya'daki programına giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  Bakanı Zehra Zumrüt Selçuk ile birlikte eşlik etti.

 

Emine Erdoğan'ın ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Genel Direktörü Dr. Natalia Kanem'in katıldığı toplantıda kadın ve üreme sağlığı konusunda dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen isimleri yer aldı.

 

Emine Erdoğan ve Natalia Kanem, Kanada'daki konsey toplantısında Avrupa Parlamenterler Forumu Başkan Yardımcısı seçilmesinden dolayı Öznur Çalık'ı tebrik etti.

 

Kadın sağlığı ve cinsiyet eşitliği konusunda çalışmalar yapan politikacılar ve sivil inisiyatifler bir araya getirildiği sempozyumun ardından kadın hakları konusunda öncü olmuş isimlere Emine Erdoğan tarafından ödülleri takdim edildi.

 

Türkiye’de down sendromlu çocukların eğitimiyle ilgili olarak her yıl düzenlenen Özel Olimpiyatlara destek veren ve aynı zamanda Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı da olan iş insanı Dilek Sabancı, İngiliz süper model ve aktivist Adwoa Aboah, ABD Parsons The New School for Design moda bölümü dekanı Burak Çakmak, Fransız senarist ve oyuncu Lisa Azuelos ödüllendirildi.

 

Törende ayrıca 2002 dünya güzel model ve oyuncu, BM Nüfus Fonu Türkiye Ofisi sözcüsü Azra Akın, Polonya’dan aktivist ve model Anja Rubik, Bayan Tekerlekli Sandalye Dünyası’ndan Aleksandra Chichikova, Irak’tan Yezidi aktivist ve jinekolog Dr Nagham Nawzat Hasan, Irak asıllı Y-PEER’den Sorumlu Uluslararası Koordinatör Anmar Khalid, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zeynep Şimşek, model ve sporcu Özlem Kaymaz da ödüllendirildi. 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Öznur, Çalık, , "Let's, Talk", Sempozyumuna, Katıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı