Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 20:35 Bu haber 1419 kez okundu
 
Öznur Çalık ; Arguvan'da Köklü Bir Çözüm İçin Çalışacağız
Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Arguvan'da heyelan bölgesindeki yerlerimizi yeniden yapacağız. Köklü bir çözüm için çalışacağız" dedi.
Siyaset Haberi


"Köklü bir çözüm için çalışacağız"

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Arguvan ile alakalı heyelan bölgesinde kalan yerlerle ilgili büyükşehir meclisinden karar çıktı, Arguvan Belediyesi meclis kararını onayladığı andan itibaren de heyelan bölgesindeki yerlerimizi yeniden yapacağız. Köklü bir çözüm için çalışacağız" dedi.


Milletvekili Çalık, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.


AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Doğanyol'dan Malatya'ya gelen kadınlarla Çınar Park'ta bir araya geldi.


Burada gerçekleştirilen toplantıda konuşan Çalık, Doğanyol'un her zaman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktığını ve destek verdiğini ifade etti.


Milletvekili Çalık, dünyada oynanan oyunları herkesin yakından izlediğini ve gördüğünü kaydederek, "Dünyada oynanan oyunlara hepimizin cevap vermesi gerekir. Müslüman coğrafyanın lideri Türkiye'nin ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındasınız, dualarındasınız, dualarınızı eksik etmeyin" dedi.


Doğanyol'a çok önemli hizmetler yaptıklarını anımsatan Çalık, "Doğanyol'a hükümet konağından getirdiğimiz bankalara, emniyet binasından emniyet lojmanlarına, jandarma binasından kültür merkezine kadar birçok hizmet getirdik. Şimdi gençlerimize gençlik merkezi yapacağız. Göletlerimizi yapıyoruz. Doğanyol-Pütürge arasındaki yolumuzu yapıyoruz" diye konuştu.


AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık daha sonra Arguvan İlçesi'nde depremden zarar gören mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.


Depremden zarar gören evleri AK Parti Arguvan Belediye Başkan Adayı Ahmet Eren, vatandaşlar ve yetkililerle birlikte inceleyen Çalık, "İlk günden itibaren valimizin koordinasyonuyla AFAD, Çevre ve Şehircilik, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürümüz alana geldiler. Günlük ve saatlik takiplerimizi yaptık. Arguvan'ın heyelan bölgesi olduğunu biliyoruz. Bu vesileyle de büyükşehir meclisimizin hızlı bir şekilde aldığı yeni yer tespiti konusunda, 1/5000'lik imar kararını imzaladı. Askı süreci tamamlandığında Arguvan Belediye'miz inşallah Ahmet Eren belediye başkanı olduğunda meclis kararını hemen çıkaracak. Bizde AFAD Başkanımız ile konuştuk. Hemen yatırım programında olan evlerimizin yapımına başlayacağız. Sizleri de sağlıklı evlere kavuşturacağız. Arguvan'ın daha ileriye gitmesi için hizmeti kim getirebiliyorsa ona destek vermenizi istiyorum" dedi.


Çalık, Arguvan'da 21 ve 25 Mart'ta depremlerin meydana geldiğini anımsatarak, "Vatandaşlarımızın evlerinde yaşadıkları sıkıntıları yerinde gördük. Tespitleri yerinde gördük. Depremin olduğu ilk andan itibaren hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Çadırlarımız kuruldu. Eksik kalan yerleri gördük, onlarda kısa sürede tamamlanacak. Arguvan ile alakalı heyelan bölgesinde kalan yerlerle ilgili büyükşehir meclisinden karar çıktı, Arguvan Belediyesi meclis kararını onayladığı andan itibaren de heyelan bölgesindeki yerlerimizi yeniden yapacağız. Köklü bir çözüm için çalışacağız" diye konuştu.


AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ardından AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Kırteke ile birlikte Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak göreve başlayan Prof. Dr. Erdal Aktürk için Akçadağlılar tarafından düzenlenen 'hayırlı olsun' yemeğine katıldı. Burada konuşan Çalık, "Hiç kimse makam ve mevki için değerlerinden vazgeçmemelidir. Makamlar gelip geçiyor, gönüllerde hoş seda bırakmak gerekir. Bana görev verildiğinde nasıl teşekkür ettiysem, görev benden gittiğinde de aynı duygularla teşekkür ettim. Yapmamız gereken Rabbimin, milletimizin rızasını almaktır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Öznur, Çalık, ;, Arguvan'da, Köklü, Bir, Çözüm, İçin, Çalışacağız,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı