Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 13:40
 
Ömer Faruk Öz Büyükşehir'e Aday Olacak Mı ?
2019 Yerel Seçimleri Yaklaşırken Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı İçin Kamuoyunda İsmi öne çıkan ve bazı anketlerde ismi en çok zikredilen isim Ömer Faruk Öz oldu.
Siyaset Haberi


Malatya Kamuoyunda Mart 2019 Yerel Seçimler Öncesi AK Parti'de en çok öne çıkan isimlerden biri Eski Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz Oldu.

 

Malatya'nın en sevilen Siyasetçilerinden biri olan Eski Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz  yaklaşan Yerel Seçimler öncesi Malatya'da ismi en başlarda gündeme gelen kişi olarak görülüyor.

 

AK Parti'nin ve Diğer anket firmalarının yaptığı kamuoyu yoklamalarında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Selahattin Gürkan'la beraber en çok ismi gündeme gelen kişi olan Ömer Faruk Öz 2019 Mart Seçimlerinde Aday olup olmayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanqacağa benziyor.

 

Ömer Faruk Öz kimdir?
1966 Malatya Pütürge doğumlu olan Ömer Faruk Öz, İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde tamamladı. Köy Hizmetlerinde Şube Müdürü, İETT Genel Müdürlüğünde Hesap İşleri Müdürü, Personel ve Sosyal İşler Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

 

İstanbul Fatih Belediye Meclis Üyesi, Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkanvekilliği görevlerini yürüttü. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. İstanbul Belediyesine bağlı İktisadi Teşekküllerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği görevlerini üstlendi. Mahalli İdareler İşveren Sendikası Denetim Kurulu Üyeliği, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Kurucu Üyeliği ile İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, Türkiye Kürek ve Karate Federasyonları Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

 

23. dönemde AK Parti Malatya Milletvekili seçildi ve TBMM İdare Amiri oldu. 24. dönemde TBMM İdare Amiri, KKTC Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı, TÜRKPA üyesi olarak seçildi.  

 

Ömer Faruk Öz halen aktif olarak Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) AŞ.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Yrütmektedir.

 

Orta düzeyde İngilizce bilen Öz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Ömer, Faruk, Öz, Büyükşehir'e, Aday, Olacak, Mı, ?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı