Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 18:57 Bu haber 1274 kez okundu
 
“Ombudsman Halkla Buluşuyor” Programı Malatya’da
“Ombudsman Halkla Buluşuyor” programı 8-9 Ekim tarihleri arasında Malatya’da gerçekleştirilecek.
Gündem Haberi


Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bağlı olarak çalışan Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç Avrupa Birliği ve Kamu Denetçiliği Kurumu’nun, 8-9 Ekim tarihleri arasında düzenlediği “Ombudsman Halkla Buluşuyor” programı kapsamında Malatya’ya gelecek.

 

“Ombudsman Halkla Buluşuyor” programı çerçevesinde Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve Kamu Denetçileri, Malatya’da kent yöneticileri, STK temsilcileri, muhtarlar, basın mensuplarıyla bir araya gelecek ve İnönü Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşacak.

 

Kamu Denetçiliği Kurumu Nedir?

Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasa’nın 74 üncü maddesinde yer alan Anayasal bir Kurumdur. 6328 Sayılı Kamu Denetçiliği Kurumu Kanunu’nun 5. Maddesi gereğince “Kurum, idarenin işleyişi ile ilgili şikâyet üzerine, idarenin her türlü eylem ve işlemleri ile tutum ve davranışlarını; insan haklarına dayalı adalet anlayışı içinde, hukuka ve hakkaniyete uygunluk yönlerinden incelemek, araştırmak ve idareye önerilerde bulunmakla…” görevlendirilmiştir.

 

Malatya’dan Gelen 700 Başvuru İncelendi

Kamu Kurumu Denetçiliği Basın Danışmanı Sait Duygu, Başdenetçi Şeref Malkoç’un Malatya gezisine ilişkin yaptığı açıklamada, KDK’nın Malatya’dan Kamu gelen, eğitim, sağlık, ulaşım, maliye, yerel yönetimler gibi çeşitli alanlarda 700’ün üzerinde başvuruyu incelediğimi ve vatandaşın idareyle olan sorunlarını sonuçlandırdığını vurguladı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: , “Ombudsman, Halkla, Buluşuyor”, Programı, Malatya’da,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı