Haber Detayı
19 Eylül 2018 - Çarşamba 15:07
 
Öğrencilere ‘Su Tasarrufu’ Konusunda Bilgi Verildi
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının açılışı münasebetiyle, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Şehit Şahin Altmış İlkokulunda ‘su tasarrufu’ konulu etkinlik düzenlendi.
Eğitim Haberi


2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının açılışı münasebetiyle, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Şehit Şahin Altmış İlkokulunda ‘su tasarrufu’ konulu etkinlik düzenlendi.

 

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu ve Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut'un katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte suyun önemi anlatıldı.  

 Mumcu: “Hepiniz bundan sonra MASKİ’nin sudan sorumlu gönüllü elçilerisiniz”

Suyun hayatımızdaki öneminden bahsederek sözlerine başlayan Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Yeni eğitim öğretim döneminin hepinize hayırlı olmasını diliyorum. Suyun önemini biliyorsunuz. Su bütün canlılar için çok hayati, olmazsa olmaz bir kaynaktır. Biz Malatya Kanalizasyon ve Su İdaresi olarak bütün Malatya’mızın içmesuyunu ve atıksuyunu sevk ve idare etmeye çalışıyoruz. Yani evde içtiğiniz suyun kaynaktan size gelene kadar ki süreçte sağlıklı ve hijyen bir şekilde bunu sağlamakla mükellefiz. Bu konuda böyle bir görevimiz var bizim. Bundan böyle hepiniz bizim birer su elçimizsiniz. Suyun ne kadar önemli olduğunu arkadaşlarınızla, ailenizle, komşularınızla konuşup, istişare etmeniz için size rozetler verdik ve gördüğümüz kadarıyla o rozetleri takmışsınız. Hepiniz bundan sonra MASKİ’nin sudan sorumlu gönüllü elçilerisiniz. Su içmeden bir ya da iki gün duramayacağımıza göre, o zaman böyle bir kaynağı çok dikkatli ve tasarruflu kullanmamız lazım” dedi.

 

Genel Müdür Ertan Mumcu’nun konuşmasının ardından öğrencilere MASKİ tarafından hazırlatılan kırtasiye seti hediye edildi.

 

Programın sonunda ise MASKİ Genel Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan ‘suyun önemi’ konulu tiyatro oyunu sergilendi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Öğrencilere, ‘Su, Tasarrufu’, Konusunda, Bilgi, Verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı