Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 17:16
 
Nuh Boyraz ; Muhasebe Mesleği Çok Önemli Hale Geldi
Malatya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Oda Başkanı Nuh Boyraz , Teknolojik gelişmelerden dolayı muhasebeci mesleğinin çok daha önemli hale geldi.
Gündem Haberi


Malatya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (MSMMMO) 23. olağan genel kurulu, seçiminde mevcut başkan Nuh Boyraz  güven tazeledi.

 

Toplam 478 üyesi bulunan MSMMMO’nun seçimleri sonucu 282 oy alan mevcut yönetimden Nuh Boyraz, Serdar Böke, Erhan Korkmaz ve Halil Gül, 83 oy alan muhalif gruptan ise sadece Sevinç Keleş yönetim kuruluna seçildiler.

 

Denetim Kurulu, tamamı Nuh Boyraz grubundan olan  Selahattin Aşkın, Mehmet Hanifi Kılıç ve Eyüp Ayhan’dan oluştu.

 

Disiplin Kurulu’na Boyraz grubundan A.Çetin Ülger, Demet Keleş, Murat Yiğit ve Ayşe Akbulut, muhalif gruptan Tuğba Danış seçildiler.

 

Üst Birlik Delegeleri olarak Boyraz grubundan Mustafa Karaman, Şahin Ekinci, Korkut Akkoyun, Nuh Boyraz, Sefa Akbay, Ergün Tunca seçilirken, muhalif gruptan Sevinç Keleş ile Esra Berna Yiğit delege oldular.

 

5 kişilik oda yönetimine, mevcut yöneticilerden oluşan ‘Güven ve Mesleki Birleşim Grubu” 4 isim, muhalif “Meslekte Çözüm ve Yenilik Grubu” ise 1 isim soktu.

 

Teknolojik gelişmelerden dolayı muhasebeci mesleğinin çok daha önemli hale geldiğini belirten Başkan Nuh Boyraz, “Bugün teknolojik gelişmeler muhasebe mesleğini çok daha önemli kılmıştır. Vergi için değil, bilgi için muhasebe anlayışı kamunun olduğu kadar özel sektöründe vazgeçilmezi olmuştur. Sizlerin bildiği gibi vergi teknolojilerindeki gelişim ve dijital muhasebe dönüşümünün başladığı bu dönemde meslek camiası olarak yeni bir yol haritası oluşturmamız zorunluluk olmuştur. Bunun için gelecekte mali müşavirliğin aynı zamanda mali mühendislik olacağı ve bunun uygulayıcısı olan bizlerin mesleki dayanışmamızı ve örgütsel gücümüzü ön plana çıkartmamız hedefimizdir” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Nuh, Boyraz, ;, Muhasebe, Mesleği, Çok, Önemli, Hale, Geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı