Haber Detayı
20 Nisan 2019 - Cumartesi 17:35 Bu haber 1276 kez okundu
 
MÜSİAD Yönetimi Ekonomik Destekler Konusunda Bilgi Verildi
İŞKUR Müdürü Vahap Toman ve SGK Merkez Müdürü Mustafa Gürbüz MÜSİAD Malatya Üyelerine bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Ekonomi Haberi


MÜSİAD Yönetimine İstihdam Seferberliği Adı Altında Bu Yıl Başlatılan Destekler Hakkında  Bilgi Verildi

İŞKUR Müdürü Vahap Toman ve SGK Merkez Müdürü Mustafa Gürbüz MÜSİAD Malatya Üyelerine bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

 

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği ( MÜSİAD) Malatya Konferans salonunda düzenlenen 2019 Yılında Yürürlükte olan İŞKUR ve SGK Teşvikleri hakkında Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

 

Toplantıya ,Malatya İŞKUR Müdürüm ( Vahap TOMAN) , Malatya Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Müdürü Mustafa Gürbüz, MÜSİAD Malatya Başkanı Muharrem Poyraz , MÜSİAD Üyeleri ve GENÇ MÜSİAD Üyeleri katıldı.

 

MÜSİAD Malatya Başkanı Muharrem Poyraz’ın konuşması ile başlayan toplandı.

 

MÜSİAD Malatya Başkanı Muharrem Poyraz  ziyarette  şunları ifade etti.

Bugün davetimizi kırmayıp 2019 Yılında Yürürlükte olan İŞKUR ve SGK Teşvikleri hakkında bizleri bilgilendirmeleri davetimize icabet eden, sayın müdürlerime teşekkürlerimi sunar Herkesin istifade edeceği bu programın hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

 

İstihdam seferberliği adı altında bu yıl başlatılan

· Yeni İstihdama ücret desteği

· Yeni istihdamın SGK primine, vergisine destek

· Kısa çalışma ödeneği

· Asgari ücret desteği

· Düzenle ödemeye devamlı destek

· Kalkınmaya ilave destek

· Önce işbaşı eğitim sonra istihdam desteği

· İhtiyacınıza uygun nitelikli işgücü eğitimine tam destek

 

Ana başlıkları hakkında destekleri bulunmakta olup bununla alakalı hepimizin istifade edeceği bir sunum olmasını diliyorum. Ülkemizin sıkıntılı dönemlerde geçtiği şu gönlerde Devletimizin işverenin yanında olduğunu belirtmesi son derece önemli ve anlamlı buluyoruz. Bizlerde iş dünyası olarak ekonominin büyümesi için üstümüze düşen ne varsa yapmamız gerektiğine inanıyor. Bu teşviklerin iyi bir şekilde kullanılmasını ve istifade edilmesini önemsiyoruz dedi.

 

Program İŞKUR Müdürü Vahap Toman ve SGK. Merkez Müdürü Mustafa Gürbüzün sunumları ile devem edip bilgilendirme yapıldı. Program karşılıklı soru ve cevaplarla son buldu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MÜSİAD, Yönetimi, Ekonomik, Destekler, Konusunda, Bilgi, Verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı