Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 14:40 Bu haber 1548 kez okundu
 
Muhalefet Kendisine Lider Ararken, Biz Yasaları Çıkardık
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Muhalefet kendisine lider ararken, biz yasaları çıkardık”
Siyaset Haberi


Çalık; “Muhalefet partileri genel başkan ararken, biz Meclis’ten bir çok yasayı çıkardık”

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Muhalefet partileri ‘Sağım, solum, önüm, arkam sobe kim Genel Başkan’ arayışları içerisindeyken, biz birçok yasamızı Meclis’ten çıkarmış vaziyetteyiz. Parlamenter sistemde 1 yılda parlamentodan çıkaramayacağımız yasaları biz 1 ayda çıkardık.” dedi.

 

-1 günde 7 ziyarette bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile birlikte Berberler Odası’nın düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katılırken, daha sonra sırasıyla Memur-Sen Malatya İl Temsilciliğini, İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şubesini, Ensar Vakfı Malatya Şubesini, Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu, Kızılay Malatya Şubesini ve Şeker-İş Sendikası Malatya Şubesini ziyaret etti. Çalık ziyaretleri esnasında esnaf ve vatandaşlara da sohbet etti.

 

Çalık ziyaretleri sırasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çalık, “24 Haziran çok zorlu bir süreçti seçimdi ve Türkiye için bir beka meselesiydi, o kadar uluslararası güçlerin terör örgütlerinin tek ses oldukları ve hedeflerine sadece Tayip Erdoğan’sız bir Türkiye AK Partisiz bir Türkiye tasavvur ettikleri bir süreçti.” dedi.

 

-“Muhalefet kendisine lider ararken, biz yasaları çıkardık”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hızlı ve tempolu bir çalışmaya başlanıldığını belirten Çalık, “Daha muhalefet partileri ‘Sağım, solum, önüm, arkam sobe kim Genel Başkan’ arayışları içerisindeyken, biz birçok yasamızı Meclis’ten çıkarmış vaziyetteyiz.  AK Parti olarak Milliyetçi Hareket Partisiyle kurmuş olduğumuz Cumhur İttifakıyla birlikte Meclisimizden yasalarımızı çıkardık. 24 Haziran’dan önce vermiş olduğumuz sözleri de yerine getirmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Biz terör örgütleriyle mücadelemize PKK, FETÖ, DEAŞ’la da mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz. Türkiye siyasi istikrarı sağlamış, ekonomik istikrarı sağlayan ve terörlerde bütün mücadelesini sonuna kadar yaptırıp güvenliği tesis edilmiş bir ülke olacak. Bunun için emin adımlarla ilerliyoruz.” ifadelerini kaydetti.

 

-“1 yılda çıkacak yasaları 1 ayda çıkardık”

Çalık, “Parlamenter sistemde 1 yılda parlamentodan çıkaramayacağımız yasaları biz 1 ayda çıkardık. Hızlı ve etkin yönetim ile birlikte Türkiye’ye hizmet ederken, Malatya’mıza da hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz Türkiye’nin yeniden dirilişini, yükselişini ve şahlanışını Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte göreceğiz. Biz insan haklarından ödün vermedik, vermeyeceğiz. Demokrasiden ödün vermedik, bundan sonrada vermeyeceğiz. Demokrasiye sekte vurmak isteyenlere, vesayet odaklarına geçit vermedik, asla geçit vermeyeceğiz.” diye konuştu.

 

-Çalık ve Polat kurbanlarını Kızılay’a bağışladı

Çalık, Kızılay Malatya Şubesini de ziyaret ederek, burada Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile birlikte Kızılay’a kurban bağışında bulundu.

 

Ziyarette Çalık, Kızılay’ın Vagon Onarım Fabrikasına yapacağı yaklaşık 150 milyon TL tutarındaki proje ile Malatya’ya önemli bir yatırımın kazandırılmakta olduğunu kaydederek, “Kızılay sadece bir yardım çınarı değil, aynı zamanda Malatya’mız içinde çok önemli bir yatırım çınarı haline gelmiş vaziyette.” dedi.

 

-“Malatya Şeker zarar etmedi, bu başarı sizindir”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Şeker-İş Sendikası Malatya Şubesine yaptığı ziyaretteki fabrika işçileri ile bir araya geldi. Çalık, “Siz ürettiniz, Malatya Şeker olarak başta fabrika müdürü ve sendika başkanımız ve siz emektar kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Ürettiniz, fabrikanın üretimine devam ettirdiniz. Zarar eden bir fabrika haline getirmediniz. Zor şartlar altında üretmeye ve zarar etmemeye gayret ettiniz, buda size bu dönemde Malatya Şeker Fabrikası’nın özelleştirme kapsamından çıkmasına sebebiyet verdi ve bu başarı sizindir. Ben sizi gönülden alkışlıyorum, tebrik ediyorum.” diye konuştu.

 

Pancar şekeri üretimini arttırmak için nişasta bazlı kotanın yüzde 10’dan yüzde 5’e indirildiğini belirten Çalık, bunun şeker pancarının üretimini arttırmak için yapıldığını kaydetti.

 

Recai Kotan Boztepe Barajı ile birlikte Yazıhan ovasının ve bölgenin önemli bir pancar üretim merkezi haline geleceğini belirten Çalık, “Malatya’da pancar üretiminin artması, Malatya Şeker Fabrikasının birçok alandaki maliyetini de düşürmüş olacak.” Dedi.

 

Çalık, Malatya Şeker Fabrikasının yeniden modernize edilmekte olduğunu ve 100 yeni işçinin ise özelleştirmeden dolayı Malatya’ya aktarıldığını da kaydetti.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Muhalefet, Kendisine, Lider, Ararken,, Biz, Yasaları, Çıkardık,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı