Haber Detayı
27 Temmuz 2019 - Cumartesi 15:54 Bu haber 1203 kez okundu
 
MTÜ’de ÜTT Yeterlilik Eğitimleri İçin 2. Dönem Başlıyor
Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilcilerine Yeterlilik Belgesi Eğitimi (ÜTT) için 2. dönem kayıtları başladı.
Eğitim Haberi


MTÜ’de ÜTT Yeterlilik Eğitimleri için 2. dönem başlıyor 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilcilerine Yeterlilik Belgesi Eğitimi (ÜTT) için 2. dönem kayıtları başladı.

 

Türkiye’de  üniversitelerin, ürün tanıtım temsilcisi yetiştiren bölümlerden mezun olmayan yada  Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilcisi Belgesine sahip olmayan  kişiler, ilaç firmaları tarafından istihdam edilemiyor ve yasal olarak ilaç tanıtımı yapamıyorlar.

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile Malatya Turgut Özel Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğü arasında imzalanan Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilcilerine Yeterlilik Belgesi Eğitimi kapsamında ikinci dönem kayıt süreci başlatıldı.

 

En az ön lisans düzeyinde eğiteme sahip kişilerin katılabileceği ve uzaktan eğitim sistemi üzerinden verilecek olan Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilcilerine Yeterlilik Belgesi Eğitimi için 2. Dönem kayıtları 25 Temmuz - 26 Ağustos 2019 tarihleri arasında alınacak, eğitimler ise 27 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak ve 29 Eylül 2019 tarihinde sona erecek.

 

Başvurular üniversitenin www.uttkayit.ozal.edu.tr   adresi üzerinden alınacak. Sınavlarda başarılı olanlara  “Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilcisi Belgesi” verilecek.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MTÜ’de, ÜTT, Yeterlilik, Eğitimleri, İçin, 2., Dönem, Başlıyor, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı