Haber Detayı
28 Temmuz 2018 - Cumartesi 15:55 Bu haber 1713 kez okundu
 
Mir Yaylası Barajı’nın Sondaj ve Proje Çalışmaları Başladı
Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, “Pütürge Mir Yaylası Barajının sondaj ve proje çalışmalarının başlandığı müjdesini verdi.
Ekonomi Haberi


Mir Yaylası Barajı’nın sondaj ve proje çalışmaları başladı

 

Pütürge’nin Yıllardır bitmeyen su sorunu ,  Mir Yaylası Barajı’nın sondaj ve proje çalışmaları başlamasıyla son bulacak. Baraj özellikle  Pütürge merkez ve çevresine can suyu olacak.

 

Malatya’nın Pütürge İlçesi’nin sulama ve içme suyu ihtiyacının büyük bir kısmını karışlayacak olan Mir Yaylası Barajı’nın sondaj ve proje çalışmaları başladı.

 

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, “Pütürge MiR Yaylası Barajımızın  çok şükür sondaj ve proje çalışmaları başladı. Bir buçuk yıl maden sahası itirazları nedeniyle geciken Mir Yaylası Barajı’nın, projesi bu yıl sonuna kadar bitirilecek ve  yatırıma teklif edilecektir.

Barajın çalışmalarında katkıları bulunanlara da teşekkür eden Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, “Barajımızın hayata geçirilmesi için büyük çaba sarf eden Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi'ye, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekilimiz Sayın Öznur Çalık'a, Orman ve Su İşleri Bakanımıza, DSİ Genel Müdürümüze, Genel Müdür Yardımcımıza, ekiplerine ve tüm emeği geçenlere,  Pütürge’liler adına şükran ve saygılarımı sunuyorum. Barajımız, tüm halkımıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Mir, Yaylası, Barajı’nın, Sondaj, ve, Proje, Çalışmaları, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı