Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 13:41
 
Milletvekili ve Başkan'ların Kadir Gecesi Mesajları
Milletvekilleri , Belediye Başkanları ve Sivil Toplum Örgütleri Başkanlarının Kadir Gecesi Mesajları
Gündem Haberi


AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır'ın Kadir Gecesi Mesajı

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır  Ramazan ayının içinde idrak edilen Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise kurtuluş olan mübarek Ramazan ayı sonunda Bayrama ulaşmanın sevinç ve huzurunu milletçe yaşamaktayız.

 

Bayramlar hayatın getirdiği tüm zorluklara karşın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, ortak değerleri paylaşmanın en yoğun şekilde hissedildiği, kırgınlıkların unutulup, dostluk ve sevgiyle gönüllerin yakınlaştığı çok özel günlerdir.

 

Bu bayramda; evinde ve yatağında bekleyen insanlarımızı hatırlamalı; muhtaçların, kimsesizlerin, ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmalı, yüzlerinin gülmesine vesile olmalıyız. Hanelerine muhabbet ve sevinç taşımalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; bu vatan, bu millet var oldukça unutmayacağımız aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşerilerimizin ve aziz milletimizin mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Selam, sevgi ve saygılarımla.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu'nun Kadir Gecesi Mesajı 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Ramazan ayının içinde idrak edilen Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı

"Rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de müjdelenen mübarek  Kadir Gecesi'ne kavuşmuş bulunmaktayız. Kadir Gecesi esenlik, huzur ve müjdelerle dolu manevi bir zamanın adı ve mesajıdır. Dini hayatımızda önemli bir yere sahip olan Kadir Gecesi'nin değeri, insanlığa rehber, şifa ve ebedi mutluluğun anahtarı olarak gönderilen Kur' an-ı Kerim'in o gecede yeryüzü ve beşerle buluşmaya başlamasından kaynaklanmaktadır.

Kadir Gecesi'nin aynı zamanda esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir.

 

Bizler, hayatımızın çok hızlı seyreden akışı içinde böylesi müstesna geceleri kendimizi yenileme fırsatı olarak değerlendirmeli, hikmet gözüyle kendimizi sorgulayıp, özeleştiri yapıp, işlediğimiz hatalara tövbe edip af ve bağışlanma dilemeliyiz. Bu düşüncelerle Aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi'ni içtenlikle kutluyor, hayırlara vesile olmasını ve yapılan duaların kabul görmesini içtenlikle niyaz ediyorum.

Kadir gecemizin mübarek olması dileklerimle…"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in Kadir Gecesi Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Güder, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin ülkemiz, milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, “On bir ayın Sultanı Ramazan ayına yavaş yavaş veda ederken, bünyesinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Ramazan ayı ile birlikte zenginleşen, Kadir Gecesi ile zirveye çıkan manevi güzelliklerin, yılın her günü yaşanması en büyük temennimizdir. Ramazan ayında, hoş görmeyi, paylaşmayı, kardeş olmayı, bir olmayı, birlikte olmayı ve sofralarımızı birlikte paylaşmayı yaşadığımız Ramazan ayında, inancımızın ve kültürümüzün en güzel örneklerini yaşamış olduk. Kur’anı Kerim’in indirilmeye başladığı bu ayda, manevi iklimin dalga dalga yayıldığı, rahmet, mağfiret ve bağışlanma vesilesi ile Kadir Gecesi, biz Müslümanlar için büyük anlam ve önem taşımaktadır. Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gece olan Kadir Gecesi’nde, ülkemiz için, milletimiz için, birlik ve beraberliğimiz için, kardeşliğimiz için, İslam aleminin bütünlüğü için, İslam coğrafyasında akan gözyaşı ve kanların durması için ve tüm insanlık için dua edelim. Bu gecede ayrıca terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin başarısı ve tüm olumsuzluklardan korunması için dualarınızı eksik etmemenizi temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; dili, dini, ırkı ne olursa olsun, insan ayrımının yapılmadığı, yeryüzünün barış ve esenlik yurduna dönüştüğü, huzur dolu bir dünyada Ramazan Bayramı'na erişmeyi Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın Kadir Gecesi Mesajı

 

“Kadir Gecesi'ne Kavuşmanın Manevi Hazzını Yaşıyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına vedanın habercisi olan, Cenab-ı Allah tarafından değerli kılınan, Kuran-ı Kerim’de bin aydan daha değerli olduğu emredilen Kadir Gecesi'ne kavuşmanın manevi hazzını yaşıyoruz” dedi.

Kadir Gecesinden dolayı bir mesaj yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İslam Âlemi için büyük önem taşıyan ve nimetlerinin bol olduğu Kadir Gecesinin Müslümanlar için bir fırsat gecesi olduğunu bildirdi.

 

Başkan Çınar mesajında; “Bereket ve huzur içerisinde geçirmekte olduğumuz mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, manevi lezzetinin doruğa ulaştığı, af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. Yüce Allah'ın insanlığa son mesajı olan kutsal kitabımızın inmeye başladığı gece olan Kadir Gecesi İslam dini tarafından en faziletli ve en kutsal gecelerden kabul edilir. Bin aydan daha hayırlı görülen bu gecede, kardeşlik bağları daha da derinleşecek, gönüllerindeki huzur iklimi yoğunlaşacaktır. Bu kutlu zaman dilimi öyle bir gece ki Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) "Faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah'tan umarak Kadir gecesini güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı" müjdesini vermektedir.

 

Sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği Kadir Gecesinin kalplerimize, gönül dünyalarımıza huzur getirmesini temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; rahmet ve merhamet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek gecenin ufkumuzu ve gönül dünyamızı ebediyen aydınlatması temennisiyle, Kadir Gecesi'nin milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa iyilikler ve güzellikler getirmesini yüce rabbimizden niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar'ın  edilen Kadir Gecesi Mesajı

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Ramazan ayının içinde idrak edilen Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Tüm islam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni kutlayan Avşar, ‘’ Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum’’ dedi.

‘’Bu gece; Peygamberimize ilk vahyin geldiği, Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı gecedir’’ diyen Başkan Avşar, ’’ Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan mübarek Ramazan ayının son günlerindeyiz. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz’’ diye konuştu.

Rahmet, merhamet ve mağfiretin bol bol yağdığı Kadir Gecesi’nde Yüce Mevla’dan bağışlanma dileyip, kırgınlıkların giderilmesi gerektiğini belirten Başkan Avşar ‘’Manevi duyguların en üst seviyeye yükseldiği bu mübarek gecede yapılacak tüm duaların kabul olunmasını Cenab’ı Hak’tan niyaz ederim. On bir ayın sultanı Ramazan ayının vedası olan Kadir Gecesi’nin birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, dostlukların artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Bayram sevincini yaşamaya hazırlandığımız bu günlerde tüm hemşehrilerimin Kadir Gecesi’ni kutluyor, bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum’’ şeklinde konuştu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Mesut Samanlı'nın Kadir Gecesi Mesajı

MHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Mesut Samanlı, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde Sema kapılarının ardına kadar açıldığının altını çizen Başkan Samanlı, 'Kur'an-ı Kerim'in Peygamber Efendimize indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi’ne ulaşmanın mutluluğu ve huzuru içindeyiz" dedi.

Başkan Samanlı yayımladığı mesajda şunları kaydetti: "Kardeşlik, birlik ve beraberlik sofralarında buluştuğumuz Ramazan-ı Şerif'in sonuna gelirken, Kadir Gecesi'ne ulaşmanın manevi huzurunu ve Ramazan Bayramı'na kavuşacak olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu mübarek günde tüm insanlık için yaşanan sıkıntıların son bulması için dualarımızı eksik etmemeliyiz. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde Sema kapılarının ardına kadar açık olduğunu unutmadan ibadet etmeliyiz. Rahmet ve bereketin bol olduğu bu gecede dualarımız ile birbirimize ve Rabbimize yakınlaşalım. Dualarımızda, dünyada yaşanan tüm zulümlerin durmasını, ülkemizin birlik ve beraberlik içinde olmasını dileyelim. Her ayı Ramazan, her gün ve geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeli, dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmalı, yetimlerin, kimsesizlerin, fakir ve muhtaçların yüzünü güldürmeli, onlara yardım elini uzatmalıyız. Bu mübarek gecenin tüm insanlık alemine sevgi, saygı, huzur, barış ve mutluluk getirmesini, tutulan oruçların, edilen duaların kabul edilmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor ve bu hayırlı gecenin huzur, iyilik ve güzellik getirmesini diliyorum."

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nun Kadir Gecesi Mesajı ;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi (TOBB) ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (MTSO) Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Rahmet ve mağfiret ayı Ramazanın sonuna yaklaşırken bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi'ne ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Kadir Gecesi'nin kutlu bir gece olduğunu kaydeden Başkan Sadıkoğlu, " Kadir Gecesi'ne kavuşuyor olmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla, manevi bir iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, başta Müslüman kardeşlerimiz olmak üzere, yeryüzünde zulüm gören bütün insanların feraha ulaşması, dökülen gözyaşlarının son bulması, barış ve kardeşliğin kalıcı olması, açlık ve sefaletin yaşandığı yerlerde, refah dolu bir geleceğin hâkim olması en temel dileklerimizdir. Ramazan Bayramı’nın da müjdecisi olan Kadir Gecesinin, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını, tüm dünyaya merhamet, adalet ve barış getirmesini temenni ediyorum” dedi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Başkan Dağtekin'den Kadir Gecesi Mesajı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin Kadri Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Dağtekin Mübarek Ramazan ayını uğurlamaya hazırlanırken Kadir Gecesi'ne ulaşmanın manevi heyecanı ve coşkusunu yaşadıklarını dile getirerek "Kur'an-ı Kerim'de, 'Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır' mealindeki ayetle, bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir Gecesi’ni bir kez daha idrak edeceğiz. Bizleri böyle kıymetli, bereketli, izzetli bir geceye eriştirdiği için Allah'a hamd ediyoruz. Bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum. Mübarek Kadir Gecesi , kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Tüm Adıyamanlı kardeşlerimiz ve İslam alemi , bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden manevi olarak en üst seviyede istifade edeceğine inanıyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle İslam aleminin kadrinin yeniden yücelmesi için Kur’an-ı Kerim'e daha sıkı sarılmamız gerekiyor. Hakkı, hakikati, adaleti, ahlakı, erdemi, fazileti anlatan, iyiliği ve kötülüğü fark etmemizi, hatayı sevaptan ayırt etmemizi, kendimize gelmemizi sağlayan Yüce Kitabımızı anlamaya ve yaşamaya çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Adıyamanlı kardeşlerimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; Yüce Mevla'dan barış ve huzur içinde hepimizi Ramazan Bayramı'na da eriştirmesini diliyorum." ifadelerine yer verdi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Başkan Yıldırım'dan Kadir Gecesi Mesajı

Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Kadir Gecesi münasebetiyle mesaj yayımladı.

Mesajında, Kadir Gecesi'nin önemini belirten Başkan Yıldırım, bu gecenin, insanlara dünya ve ahiretini mamur etme şansını verdiğini kaydederek, “Kadir Gecesi, karanlıklar ve cehalet içinde yüzen insanoğluna kurtuluş yolunu gösteren yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in, Allah tarafından sevgili peygamberimize 'Oku' emriyle vahyedilmeye başlandığı ilk gecedir ve bin aydan daha hayırlı olduğu yine bizzat Allah tarafından belirtilmektedir. Bu nedenle bu geceyi iyi değerlendirerek, dünya ve ahiretimizi mamur edecek ameller yapmaya gayret edelim” diye ifade etti.

Bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğunun bizzat Kur'an-ı Kerim'de açıklandığını belirten Başkan Yıldırım, “İnsanlık âlemi için birer kurtuluş, bağışlanma ve mağfiret günleri olan kandillerin en anlamlısını bu akşam idrak edeceğiz. Hem Ramazan-ı Şerif gibi mübarek bir ayda bulunmamız, hem de yüce Allah tarafından övülmüş bir gece olması hasebiyle, Kadir Gecesi büyük önem arz etmektedir. Bu gecede günahların bağışlanacağı, duaların kabul edileceği ifade ediliyor. Bu nedenle insanlık olarak sıkıntıların, felaketlerin yaşandığı şu dönemde yapılacak dualar birer kurtuluş vesilesi olabilir. Yüce Rabb'imizin rahmet ve mağfiret yağmurları, bütün dünya için yeni kapıların açılmasına vesile olabilir” şeklinde konuştu.

Kadir Gecesi'nin aynı zamanda bayramın müjdecisi olduğunu da hatırlatan Başkan Yıldırım; “Kadir Gecesi ile birlikte bayram havasını da solumaya başladığımız şu günlerde, Gölbaşılı hemşerilerimin ve tüm Müslümanların kandilini en içten dileklerimle tebrik ediyor, şehrimiz, ülkemiz, İslam dünyası ve bütün insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EKG Derneği Başkanı Akgün’ün, Kadir Gecesi Mesajı

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Başkanı AKGÜN, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Bu gece öyle bir gecedir ki, Yüce Rabbimiz bu gecenin değer ve kıymetini bildirmek için hakkında müstakil bir sure indirmiştir.  

Geceyle aynı ismi taşıyan bu surede Kadir gecesinin önemi şöyle ifade edilmektedir : “Şüphesiz, biz Onu (Kuran-ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh(Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar süren bir esenliktir.” (1)

 

Geceyi böylesine değerli kılan şey ise, insanlığa hidayet ve rehber olarak gönderilen Kura’n-ı Kerim’in bu gecede indirilmeye başlamış olmasıdır. Gönderilen bu ilahi kitap ile karanlık çağlar aydınlığa kavuşmuş, kirlenen gönüller arınmış ve onun sayesinde insanlık âlemi gerçek huzura ulaşmıştır.

 

Eğer bizler de, değeri bir ömür mesabesinde olan bu geceden istifade etmek istiyorsak, işe her şeyden önce Kur’an-ı Kerim’i tekrar hayatımızın merkezine koyarak başlamalıyız.  Sadece tilavetiyle değil, içerisindeki ahkâmıyla ve ahlakıyla yeniden hayatımızı şekillendirdiğimizde; işte o zaman, geceyi ihya etmiş ve Kur’an’ın rehberliğine uymuş oluruz.

 

Bu gece aynı zamanda bir rahmet ve esenlik kaynağıdır. Meleklerin ve Cebrail’in indiği bu gecede inananlar olarak bizler de bu rahmet deryasından istifade etmeye çalışalım. Bu geceyi dua ve istiğfar ile ibadet ve kulluk ile değerlendirmeye gayret edelim. Hz. Aişe annemiz bu geceyi ihya hususunda Peygamber Efendimize: “Ey Allah’ın Resulü! Kadir gecesine rastladığım zaman nasıl dua edeyim?” diye sorunca Peygamberimiz; “Ey Allahım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affet diye dua et.” (2) buyurmuşlardır.

 

Bu gece bizler de başta kendimiz ve ailemiz olmak üzere, parça parça olan İslam aleminin birlik ve beraberliği için gönülden, Rabbe dua edelim. Ayrıca,   yakın çevremizde ve dünyada meydana gelen savaşların ve akan kanların sona ermesi; acı ve gözyaşlarının dinmesi için ellerimizi semaya kaldıralım.

 

Şahsım ve Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği yönetim kurulu adına böylesi bir mübarek gece öncesinde;  Yüce Mevlâ’dan, tuttuğumuz oruçları, yaptığımız hayır ve hasenâtı ve bütün ibadetlerimizi kabul buyurmasını diliyor; Kadir Gecesi’nin ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.

1.        Kadir 97/1-5

2.        Tecrid-i Sarih Tercemesi, C. 7, H. No: 314                  

Metin AKGÜN Maarif Müfettişi  Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Milletvekili, ve, Başkan'ların, Kadir, Gecesi, Mesajları, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı