Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 00:33
 
Mikail Sülük , Projelerimizle Pütürge'nin Kaderi Değişecek
AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük'ün Tepehan Merkez'de bulunan seçim bürosunun açılışı yapıldı.
Siyaset Haberi


Başkan Adayı Mikail Sülük , Projelerimizle Pütürge'nin Kaderi Değişecek

AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük'ün Tepehan Merkez'de bulunan seçim bürosunun açılışı yapıldı.

 

Açılışa Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci , Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Evkur Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Sultangazi Belediye Meclis Adayı Hadi Dursun , Malatya İl Başkan Yardımcısı Mahmut Öner Özer , MHP Pütürge İlçe Başkanı Mustafa Aluç , AK Parti Pütürge İlçe Başkanı ve Üyeleri , Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Tepehan Mekez Seçim Büronun açılışında bir konuşma yapan AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, Başta Bakanımız Bülent Tüfenkci ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Burada Tepehan’lılarla hasret giderdiler. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Selehattin Gürkan Bu toprakların çocuğu. Bu toprakların sorunlarını en iyi bilenlerden biri. Selahattin Gürkan Başkanım Allah’ın izni ile 31 Mart Yerel Seçimlerinde rekor bir oyla yeni Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek. Yine bizde sizlerin desteği ile Pütürge'mizde , Tepehan'ımızda rekor bir oyla Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile seçileceğimize inanıyorum. İnşallah Başkanım ve milletvekillerimizin ve Partimizin desteği ile Pütürge'nin kaderini değiştirecek projeleri hayata geçireceğiz.

 

Başkan Adayı Mikail Sülük ilçedeki göç sorununa dikkat çekerek, “Projelerimize başladığımız gün itibariyle, imkânları olan, istihdamı olan, yaşam koşulları iyi olan bir Pütürge’ye dönüşeceğiz ve nüfusumuz kademeli olarak hem artacak hem de var olan gitmediği gibi gitmiş olanlar geri dönecektir.” dedi.

 

“Göç sorunu her geçen yıl artarak devam etmektedir” diyen Mikail Sülük şunları ifade etti, “1965 yılında TÜİK verilerine göre 44 bin 356 kişi olan Pütürge’nin Nüfusu 1980 yılında 49 bin 756 kişi olmuş ama 1985 yılından sonra her yıl düşüşe geçmiştir. 2007 yılı 22 bin 810 kişi, 2014 yılı 18 bin kişi, 2018 yılı 14 bin 392 kişi olarak görünüyor. Bu veriler ışığında sürekli azalan bir nüfus Pütürge’de çok net görünmektedir. Pütürge de şuanda gerekli sosyal-kültürel alanların yetersizliği ve özellikle iş ve istihdamın olmamasından kaynaklandığını tespit ettik. Kamu Personelinin geldiği Pütürge’mizde kalmak istememesini tespit ettik. Hem konaklama hem sosyal ve kültürel faaliyetlerin olmayışından dolayı gelen kamu personelinin erken tayin istediğini tespit ettik. Yaz – Kış sürekli bir ulaşım sorununu belirledik. Yol ve su sorunu belediyemizin olmazsa olmazıdır. Temel çalışma ve özel ilgi gösterilecek alandır. Kalifiye Eleman Azlığı, Tarım Ve Hayvancılığın Yetersizliği, Bu 8 başlıkta sıraladığım Pütürge’nin temel sorunlarının en acil şekilde çözüme kavuşması gerekiyor. Hedefimiz istisnasız tüm fertleriyle önce milletimizin gönlünü kazanmak, ardından sandıkta oyunu almaktır. 

 

Seçim bürosunun açılışından sonra  Tepehan'a bağlı köyler tek tek ziyaret edilerek , köylünün sorunu ve Köyün ihtiyaçları gibi bazı sorunlar yerinde tesbit edilerek çözüme kavuşturulması için gerekli görüşmelerin yapılacağı garantisi verildi.

 

AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük'ün Pütürge İçin Yapacağı Projeler

 

1 – KİLİT PARKE TAŞI ÜRETİM TESİSİ KURULMASI

Belediye Bünyesinde hizmet verecek kilit parke taşı üretim tesisi kuracağız.

 

2- KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KURULUMU (KSS)

Bölge halkına yönelik girişimcilik eğitimi düzenlenecek ve ardından özellikle tekstil alanında 10 işletmenin faaliyet göstereceği 20 dönümlük kapalı alana kurulan küçük sanayi sitesi yatırımı gerçekleştireceğiz.

3 – BİLGİ MASASI MERKEZİ

İlçe Halkına hizmet verecek, Belediye Bilgi Masası Kuracağız.

 

4 – KOOPERATİF KURMA EĞİTİMİ VERİLMESİ VE KOOPERATİF KURULUMU

İlçede ihtiyaç duyulan alanlarda, Kooperatifleşmeye gidilerek bu kooperatiflerin faaliyet süreçlerinde danışmalık desteği verilecektir.

 

5- HALICILIK VE NAKIŞ İŞLETMESİ

İlçedeki 18-45 yaş arasındaki kadınlara özgü, halılar ve nakış ürünleri üretebilmeleri için halıcılık, nakış işleme kursu verilecektir. Kursu bitiren kadınlarımız, açacağımız işletmede halı ve nakışlarını üretecekler, Satış ve Pazarlama desteğini de belediye olarak biz vereceğiz.

 

6 – KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

İlçemizi cazibe merkezi haline getirebilmek için bazı mahallerimizde Kentsel Dönüşüm uygulayacağız.

 

7 – ŞİRO ÇAYININ İSLAH EDİLMESİ

650 rakımda bulunan her türlü meyve sebzenin yetiştirilebileceği, 144 bin dönümlük Şiro Çayı Havzası, Islah edilerek,  bu alanda seracılık, Sebze yetiştiriciliği ve besicilik faaliyetleri yürüteceğiz.

 

8 – ET VE SÜT ENTEGRE TESİSİ

Bölgedeki Hayvancılık Faaliyetlerini geliştirmek ve AB standartlarında üretim yapabilmek amacıyla, ET VE SÜT ENTEGRE TESİSİ yatırımını yapacağız.

 

9 – HAYVAN PAZARI KURULMASI

Pütürge halkına ve çevre bölgelere hizmet verecek, hayvan pazarı kurulumunu gerçekleştireceğiz.

 

10- PÜTÜRGE PAZARI KURULMASI Pütürge de ürettiğimiz ürünlerimizin, Türkiye’nin her tarafında şubesi bulunan, marketlerde reyon kurularak Pazara sunulmasını sağlayacağız. (NOT: 81 ÜLKE,  921 İL)

 

11 – SOĞUK HAVA DEPOSU

İlçede yetiştirilen, sebze ve meyvelerin uygun koşullarda muhafaza edilmesi amacıyla, 1000 metrekarelik soğuk hava deposu kuracağız.

 

12 – COĞRAFİ İŞARET PROJESİ

Pütürge’ye özgü Bal ve Kırmızı üzüm gibi ürünlerden en az iki ürün belirleyerek, Coğrafi işaret alacağız.

 

13  - ÇOK AMAÇLI SPOR ALANI PROJESİ

Sentetik çim Futbol sahası, Basketbol sahası, Voleybol sahası ve Tenis kortunun yer alacağı spor alanını faaliyete geçireceğiz.

 

14 – PÜTÜRGE KÜLTÜR VE MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ PROJESİ

Konferans Salonu, Sergi Salonu, Okuma Salonu, Kütüphane, Halk Eğitim Odaları ve mesleki eğitim merkezinin yer alacağı Pütürge Kültür ve Mesleki Eğitim Merkezi’ni kuracağız.

 

15 – GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ PROJESİ

İlçedeki uygun bir alana Güneş Enerjisi Santrali inşa edeceğiz.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Mikail, Sülük, ,, Projelerimizle, Pütürge'nin, Kaderi, Değişecek,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı