Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 12:26 Bu haber 1303 kez okundu
 
MHP'li Bülent Avşar : Arslanboğa Yalnız Değildir
MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar Malatya'lı Hakemimiz Suat Arslanboğa’yı İstanbul lobisine Kurban etmeyeceğiz. “ifadelerini kullandı.
Siyaset Haberi


MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar , Malatya'nın Çocuğu Hakem Suat Arslanboğa Yalnız Değildir..

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar ,TFF’nin Süper Lig Hakemi Suat Arslanboğa’nın profesyonel hakemlik sözleşmesinin iptal edilmesine sert tepki göstererek, ‘ Malatya’lı hakemimize yapılan hukuksuz olayın takipçisi olacağız’ dedi.

 

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Malatya’lı profesyonel hakem Suat Arslanboğa’ya karşı yapılan hukuksuz bu davranışın takipçisi olacaklarını vurgulayarak, “ Hakem hataları hep var olmuştur. Bugün itibariyle Suat Arslanboğa kurban olarak seçildiyse ki, durum onu göstermekte biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildirmek isterim. TFF ‘nin basit kırmızı kart olayından sonra sözleşmesinin iptal edilmesi , zihinlerimizde soru işareti bırakmıştır. TFF ve MHK bundan sonraki süreçte hakem hatalarında ve bariz kırmızı kart hatalarından sonra bu yatırımlara gidebilecek mi? Suat Arslanboğa’yı İstanbul lobisine Kurban etmeyeceğiz. “ifadelerini kullandı.

 

Başkan Avşar, “ Süper ligde ve akabinde takımımız Malatyaspor’a yapılan hakem hatalarını defalarca izledik. Süper lig’de özellikle Anadolu kulüplerimizi bir çok maçlarında bariz hakem hatalarında neden bu denli kararlar alınmadı. Geçmiş dönemlere baktığımız da yüzlerce binlerce profesyonel müsabakalarda görev alan hataları ile saç baş yoldurtan hakemlerin halen görevde olduğunu görmekteyiz.Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulunun tesiri altına alan bir kulüp başkanının tasarrufu ve baskısı neticesinde alındığını düşündüğümüz akabinde bu kararın hak ve adaletsiz olduğunu savunarak bir an önce bu hatadan dönülmesi enbüyük arzumuzdur.”şeklinde konuştu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MHP'li, , Bülent, Avşar, :, Arslanboğa, Yalnız, Değildir,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı