Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 13:28
 
Metin Külünk, AK Parti Aday Belirleme Sürecine Tepki Gösterdi
AK Parti eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Sokakta karşılığı olmayan isimler için Ankara’ya iş adamları üzerinden baskı kurmaya çalışıyorlar. Bu kişiler AK Parti'ye 7 Haziran sendromunu yaşatabilir’’ diye uyarıda bulundu.
Siyaset Haberi


AK Parti eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Sosyal Medya hesabından  AK Parti’nin aday belirleme sürecini eleştirdi ve tepki gösterdi.

 

AK Parti eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk, aday belirleme süreciyle ilgili çok sert konuştu. Dar bir kalıpta milletle irtibatı kopuk adayların kulis odalarında aday yapılmaya çalışıldığını ileri süren Külünk, "31 Mart'ta millet bunu affetmez" diye konuştu.

 ‘Bazı Kesimler AK Parti'de Aday Listeleriyle İlgili Arkadaşçılık ve Grupçuluk Yapıyor

Açıklamalarıyla bir çok kesimin dikkatini çeken ve paylaşımları rekorlar kıran Külünk ‘’Bazı kesimler aday listeleriyle ilgili arkadaşçılık ve grupçuluk yaparak listelere tesir etmek istiyorlar. Sokakta karşılığı olmayan isimler için Ankara’ya iş adamları üzerinden baskı kurmaya çalışıyorlar. Bu kişiler partiye 7 Haziran sendromunu yaşatabilir’’ diye uyarıda bulundu.

 

31 Mart Akşamı, Allah Göstermesin Bir Sürpriz Yaşanırsa, Millet Bunu Afetmez

Aday belirleme sürecinde dar bir kalıpta milletle irtibatı kopuk aday adaylarının kulis odalarında aday yapılmaya çalışıldığını iddia eden Külünk ‘’31 Mart’ta millet bunu affetmez. “Ankara'da anketler üzerinden, baskı grupları üzerinden, iş adamları baskıları üzerinden belirledikleri, sokakta karşılığı olmayan, millette karşılığı olmayan, adaylar üzerinden eğer 31 Mart akşamı, Allah göstermesin bir sürpriz yaşanırsa, 1 Nisan şakası değil, bir gerçeğe dönüşme ihtimali ortaya çıkarsa, bir 7 Haziran daha Allah göstermesin ortaya çıkarsa, bu millet o adayların belirlenme sürecinde doğru bilgileri sayın cumhurbaşkanımızın önüne koymayanlardan ağır hesap sorar. Kim dar kadroculuk yapıp, arkadaşçılık yapıp, grupçuluk yapıp, Ankara'da belli yerlerde kulis odaları hazırlayıp, İstanbul'da nasıl etki altına alabiliriz, iş adamları üzerinden özellikle de müteahhitler üzerinden, dar kadroculuk, dar alancılık oynayarak baskı grupları üzerinden hak etmeyenleri aday yapma noktasında, kim isim vermiyorum, yaparlarsa, 31 Mart'ta millet bunu affetmez.’’ 

 

24 Haziran Seçimlerinde Millette Karşılığı Olanlar Aday Gösterilmedi

24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti arasındaki 10 puanlık farkı da açıklamalarında hatırlatan Külünk ‘’Açıkça söylüyorum eğer, milletvekili aday listeleri, müdahale edilmemiş olsaydı, millette karşılığı olan illerdeki isimler aday gösterilseydi, AK Parti'nin parlamentodaki milletvekili sayısı, 350'den aşağıya düşmeyecekti. Dolayısıyla 24 Haziran'da millet Ankara'daki grupçuluğun kendi arkadaşçılıklarının oynamasının sonucunu sandıkta 24 Haziran'da bize gösterdi’’ dedi.

 

Sahte Anketler Yaptırarak Baskı Oluşturuyorlar

Sosyal medyadan yaptığı canlı yayını izleyip palas pandıras bir yerlere haber verip dinleyeceklerinde olduğunu iddia eden Külünk ‘’İyi dinlesinler. Sahte anketler yaptırarak baskı oluşturdukları için sorar. İş adamlarına söylüyorum. Sırf size hizmet ettiği için, özellikle müteahhitlerin bir kısmına, size hizmet ettiği için o size hizmet edenleri aday yapabilmek için gösterdiğiniz ağır çabanın bu milletin kaderiyle oynamak olduğunu iyi bilin. Bu millet bunu affetmeyecektir. Dolayısıyla aday belirleme sürecinin bu dikkatte olması gerektiğini sokak söylüyor. Ben kendi düşüncelerimi, söylemiyorum tek başına.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: , Metin, Külünk,, AK, Parti, Aday, Belirleme, Sürecine, Tepki, Gösterdi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı