Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 18:11 Bu haber 1395 kez okundu
 
Meteoroloji Malatya ve Bölgesi İçin Uyarıda Bulundu
Meteoroloji Malatya ve Bölgesi genelinde aralıklı yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması tahmin edildiği açıklandı.
Yaşam Haberi


Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada Malatya ve Bölgesinde ,  27.03.2019 Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisine girmesi ve hafta boyunca devam etmesi tahmin edildiği ifade edildi.

 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Bölgemizin 27.03.2019 Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisine girmesi ve hafta boyunca devam etmesi tahmin ediliyor.

 

Yağışların Elazığ, Malatya ve Adıyaman çeverelerinde aralıklı yağmur, Bingöl ve Tunceli'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde beklenmektedir.

 

29.03.2019 Cuma gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava dalgasının etkisi ile bölgemiz genelinde aralıklı yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması tahmin edilmektedir.

 

Beklenen yağışların yüksek kesimlerde meydana getirebileceği buzlanma ve don olayıyla birlikte ulaşımda aksamalar ve dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın,yetkililerin ve tarımsal faaliyetlerle uğraşan çiftçilerimizin muhtemel risklere karşı can ve mal emniyeti açısından dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir dendi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Meteoroloji, Malatya, ve, Bölgesi, İçin, Uyarıda, Bulundu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı