Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 21:40 Bu haber 1301 kez okundu
 
Meteoroloji'den Malatya ve Bölgesi İçin Sıcaklık Uyarısı
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi Malatya ve Bölgesinde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilirken , Sıcaklıklar 3 ile 7 derece artacak.
Yaşam Haberi


Meteoroloji Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl için hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde geçeceği uyarısında bulundu.

 

 Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada,"Bölgemizde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilmektedir.Sıcaklıkların 3 ile 7 derece  artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, rüzgarların güney ve güneydoğulu yönlerden orta kuvvette esmesi beklenmektedir" denildi. 

 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada Malatya’da hava sıcaklıklarının 3 ile 7 derece artacağı ifade edilerek sıcaklıklara karşı vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde çağrıda bulunuldu.

 

Açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre, Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında yer alan Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden, başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi. 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Meteoroloji'den, Malatya, ve, Bölgesi, İçin, Sıcaklık, Uyarısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı