Haber Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 17:38
 
Memur ve Emeklinin Zam Oranı Belli Oldu
Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu Memur ve memur emeklilerin alacağı zam farkı gelen enflasyon rakamlarına göre netlik kazandı.
Ekonomi Haberi


Haziran ayı enflasyon verileri Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklandı.

 

Devlet memurları ve emeklilerinin gözü kulağı açıklanacak olan enflasyon verilerindeydi. Haziran ayı enflasyon verileri açıklandı. Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu

 

TÜFE’de 2018 yılı Haziran ayında Mayıs ayına göre yüzde 2,61, 2017 yılının Haziran ayına göre yüzde 15,39 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 11,49 artış gerçekleşti. 

 

Memur ve emeklinin ne kadar zam alacağı haziran ayı enflasyon rakamlarına göre belirlenecekti. Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK ) Haziran ayı enflasyon verisini açıkladı. Açıklanan veriye göre enflasyon haziran ayında zirve yaparak  yüzde 15.39'a çıkarken TÜFE'deki 6 aylık artış yüzde 9,17 olarak belirlendi.

MEMUR VE EMEKLİYE YÜZDE 5,17 ENFLASYON FARKI

6 aylık enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra yılın ikinci yarısı için memur ve emeklinin alacağı zam farkı da belli oldu. Gelen enflasyoın verilerine göre sene başında yüzde 4 zam alan memur ve emeklilerin maaşına zamdan yüzde 5,17 puan fazla olan enflasyon farkı yansıtılacak. Bu duruma göre maaşlardaki zam oranı yüzde 9'a yakın zamlanmış olduğu görlüyor. 

 

 

Enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra sözleşmeliler, geçici personelinin, Devlet memurlarının,  memur emeklilerinin, yeni belirlenen zamlı maaşları bu ayın 15'inde ellerine geçecek.

Kaynak - https://www.milligazete.com.tr/haber/1649586/enflasyon-aciklandi-memur-ve-emeklinin-zam-orani-belli-oldu

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Memur, ve, Emeklinin, Zam, Oranı, Belli, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı