Haber Detayı
26 Eylül 2018 - Çarşamba 15:04
 
Melekbaba Semt Konağında Eğitim-Öğretime Başlandı
Melekbaba Semt Konağı’ndaki Nezaket Okulları ve Kurs Merkezi Eğitim-Öğretime Başladı.
Eğitim Haberi


Malatya Büyükşehir Belediyesi Semt Konakları bünyesinde hizmet veren Nezaket Okulları eğitim-öğretime başladı.

 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ali Yıldırım Melekbaba Semt Konağı’ndaki Nezaket Okulları ve kurs merkezlerini ziyaret etti. Geziye bazı Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, Yeşilyurt İlçe Müftüsü Selami Sayın, Melekbaba Mahalle Muhtarı Ali Demir de eşlik etti.

 

Kursiyerler ve çocuklarla sohbet eden Genel Sekreter Vekili Ali Yıldırım, çocuklara çikolata ikram edip, masa tenisi oynadı.

 

Okullarımızda; Adab-ı Muaşeret, Resim, Boyama ve Değerler Eğitimleri Veriliyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur Polat’ın kamuoyuna deklare ettiği 112 Acil Eylem Planı içinde yer alan 15. eylem planını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Genel Sekreter Vekili Ali Yıldırım: “Yeşilyurt İlçe Müftülüğü ile birlikte organize ettiğimiz 6 tane merkezimizde Nezaket Okullarımız faaliyete geçti. Bugün bizler Nezaket Okullarını gezip çocuklarımızın durumunu görelim istedik. Nezaket Okullarımızda; adab-ı muaşeret, resim, boyama ve değerler eğitimleri veriliyor. Ben Nezaket Okullarına çocuklarını gönderen ebeveynlerimizi Malatyalı hemşerilerimizi kutluyorum. Çocuklarımız burada sosyal ilişkilerini geliştiriyor. Belediyemizin gözetimi ve denetimi altında kültürel, sosyal ve zihinsel gelişimlerini sağlıyorlar. Emek veren tüm öğretmen arkadaşlarıma ve projemizde paydaşımız olan ve emeklerini bizden esirgemeyen Yeşilyurt İlçe Müftülüğümüze de teşekkür ediyorum. 112 Acil Eylem Planımızın içinde yer alan diğer projelerimizi de ileriki aşamalarda inşallah hayata geçireceğiz” dedi.

 

Nezaket Okulları Gibi Çalışmalar Artarak Devam Etmeli

İnsanın ruhuna da hizmet eden Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini ifade eden Yeşilyurt İlçe Müftüsü Selami Sayın: “Şehrin imarında büyük faaliyetler gerçekleştiren Büyükşehir Belediyemizle birlikte insanın imarı için, insan ruhunun, gelişiminin ve ahlakının dini değerlerinin gelişimi için bizimle ortak projede buluşan Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Bir şehir imar edebilirsiniz. Ancak içinde yaşayan insanları idare edememiş, vicdanlarını ruhlarını geliştirememişseniz yaptığınız çalışmalar belki bir noktada akamete uğrayabilir. Büyükşehir Belediyemizin bizleri desteklediği bu ve benzeri çalışmaların artarak devam etmesini Rabbimden temenni ediyorum. Yavrularımız inşallah daha emin adımlarla geleceğe yürüyecekler. Tüm paydaşlarımıza, eğitim dünyamıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Melekbaba, Semt, Konağında, Eğitim-Öğretime, Başlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı