Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 20:44 Bu haber 1348 kez okundu
 
Mehmet Fendoğlu ; Hekimhan’da Spor Salonu Eksik
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM 54. Birleşiminde söz alarak Hekimhan’da spor salonu eksikliğini dile getirdi.
Siyaset Haberi


“CUMHUR İTTİFAKI İLE HEKİMHAN HİZMETLERİNE KAVUŞACAK”

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM 54. Birleşiminde söz alarak Hekimhan’da spor salonu eksikliğini dile getirdi.

 

“İlçemizin gençlerinin spor yapabilmeleri için kapsamlı bir spor salonuna ihtiyaç vardır. Gençlerimizin spor faliyetlerini yapabilmeleri için alan kısıtlı, il merkezine 90 km uzaklıkta ilçemizdeki bazı spor dallarında uğraşan genç kardeşlerimizin kilometrelerce yol gidip il merkezinde çalışma yapmaktalar. Gençlik spor ilçe müdürlüğümüzün bir spor salonu yapılması talebi var, bizde mecliste bunu gündeme getirdik. Hekimhan’a bir an önce 500 kişilik bir spor salonu ve kompleksi yapılmalıdır. Hekimhan ilçemizin tüm sorunlarını biliyoruz. Üretken belediyecilik anlayışımız ile Hekimhan’ın eksiği kalmayacak.Hekimhan sahipsiz değildir.İnşallah 31 Mart seçimlerinden sonra Cumhur İttifakının Zaferi ile Hekimhan güzel günlerine kavuşacak ve Hekimhan Ehline emanet edilecektir.”  dedi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne: İlimiz Malatya Hekimhan İlçe Kaymakamlığının 17 Ocak 2019, 66375982-3 sayılı yazılarıyla ilçeye 500 kişilik seyirci kapasiteli bir spor salonu ve gençlik merkezi talep edilmiş olup Hekimhan ilçemiz ilimizin büyük ilçelerinden birisidir. Gençlerin spor yapabilecekleri bir tesis bulunmamakla birlikte il merkezine 90 kilometre uzaklıkta olduğu için il merkezindeki spor tesislerinden faydalanma imkânları yoktur. Bu nedenle Hekimhan ilçemize 500 kişilik seyirci kapasiteli bir spor salonu ve gençlik merkezinin yapılması önemle arz olunur.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Mehmet, Fendoğlu, ;, Hekimhan’da, Spor, Salonu, Eksik,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı